„Remišová je totálne mimo, nekompetentná.“ Poslancov sme sa pýtali, kto je najzbytočnejší minister

  • Šéf Hlasu povedal, ktorí ministri sú podľa jeho názoru najmenej kompetentní
  • V ankete sa vyjadril aj Andrej Stančík a Jarmila Halgašová
pellegrini, stančík v národnej rade
SIU
  • Šéf Hlasu povedal, ktorí ministri sú podľa jeho názoru najmenej kompetentní
  • V ankete sa vyjadril aj Andrej Stančík a Jarmila Halgašová

Vládna koalícia je rozštiepená na viacero strán. Jeden by mohol konštatovať, že aktuálne máme dokonca dve koalície – tú riadnu, ktorá vznikla podpisom koaličnej zmluvy a menovaním členov vlády, no a potom takzvanú tieňovú koalíciu, ktorá slúži na presadzovanie Matovičových nápadov.

Je totiž úplne zrejmé, že bez hlasov fašistov by veto prezidentky týkajúceho sa protiinflačného balíčka poslanci neprelomili. „Remišová je totálne mimo, nekompetentná.“

Pár dní pred hlasovaním o prelomení veta to už vyzeralo, že sa SaS  podvolí a opäť sa bude zúčastňovať koaličných rád. Toto rozhodnutie trvalo približne deň. Po schválení megalomanského balíčka za 1,2 miliardy eur ročne a neustálych Matovičových útokoch strana opätovne odmieta chodiť na koaličné rady.

Poslanci zároveň popierajú akékoľvek rokovania s opozíciou o hlasovaní za pripomienky prezidentky. Po týchto všetkých udalostiach prezidentka volá po reštarte. Ktorí z ministrov by sa mal vzdať svojej stoličky z dôvodu nízkej kompetentnosti?

Startitup zaujímalo, ktorý z ministrov vládnej garnitúry, je podľa poslancov Národnej rady najmenej kompetentný. Svoje odpovede prezradili šéf Hlasu Peter Pellegrini, Andrej Stančík z OĽaNO a poslankyňa SaS Jarmila Halgašová.

Pellegrini v tom má jasno

„Ja tam vidím minimálne dve ministerky. Pani ministerka Veronika Remišová, ktorá je totálne mimo a nerozumie tak informatizácii, ako aj riadeniu eurofondov,“ vyjadril sa k ministerke pre investície a regionálny rozvoj Veronike Remišovej šéf Hlasu Peter Pellegrini.  

„V obidvoch prípadoch sa totiž nehýbeme vôbec dopredu a Slovensku hrozí vážna obrovská škoda, že nám prepadne obrovské množstvo peňazí z eurofondov, pretože pozastavila mnohé projekty a nevyhodnocuje ich poriadne. Takže táto osoba podľa mňa vôbec ani nie je kompetentná na to, aby riadila rezort,“ hodnotí jej vládnutie.

Druhou „zbytočnou“ ministerkou je podľa jeho názoru ministerka kultúry Natália Milanová, nominantka strany OĽaNO.

„To ma mrzí ešte viac je. Kultúrna obec má totiž ministerku, ktorú skoro vôbec ani nevidno a je to neviditeľná osoba, ktorá keby ani nebola, tak ani nevieme, že nie je,“ konštatuje Pellegrini.  

Za ministrov by mali hovoriť výsledky

„To by nemalo byť na mne, pretože na konci dňa sme koalícia a myslím, že tá by mala držať pokope. Čo sa týka tohto, tak za každého ministra by mali hovoriť výsledky, takže nejaký odpočet práce. Dôležité je sa rozhodovať na základe dát a nie na základe emócií,“ hovorí poslanec OĽaNO Andrej Stančík.

Sám konštatuje, že táto koalícia je veľmi dobre známa tým, že akýkoľvek vnútrostranícky problém rieši verejne pred kamerami. To podľa jeho slov na konci dňa nikomu nepomáha.

Startitup sa konkrétne spýtal aj, čo si myslí o „nepriateľovi“ Igora Matoviča.

„Tak pokiaľ si robí svoju prácu, tak mi, samozrejme, vyhovuje . Ak by nevyhovoval, tak by som to adresoval na premiéra Hegera, ktorý má právo ho odvolať. Určite nie tým, že budem s opozíciou hlasovať za jeho odvolanie, to je nezmysel a je to hlúposť. Takže pokiaľ si svoju prácu robí dobre a pokiaľ prinesie výsledky, tak mi vyhovuje,“ hodnotí prácu ministra hospodárstva Richarda Sulíka.  

„Odvolávačky“ sú povinné jazdy

Na názor, kto z ministrov je najmenej kompetentný, sme sa spýtali aj poslankyne zo strany SaS Jarmily Halgašovej. Podľa jej názoru sú odvolávania ministrov povinné jazdy opozičných politikov.

„Vôbec ma neprekvapuje, že máme odvolávanie na programe dňa. Každú chvíľočku odvolávanie niekoho, dokonca viem, že sa chystá aj odvolávanie vlády počas uhorkovej sezóny. Takže ja toto vnímam tiež s nadhľadom.“ 

„Pokiaľ ide o vládny kabinet, nie som kompetentná, aby som hodnotila prácu iných ministrov a ani nechcem. Za seba môžem povedať, že členovia vlády za stranu SaS odvádzajú naozaj kus dobrej roboty,“ dodáva Halgašová.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá