Strana Za ľudí je „rozbitá“, no Remišová nevidí dôvod na rýchle zvolanie snemu, stačí jej august 2022

  • Vicepremiérka Veronika Remišová momentálne nevidí dôvod na rýchle zvolanie snemu
  • Je naplánovaný na august
Remišová Slovensko politika
Veronika Remišová, TASR/Jaroslav Novák
  • Vicepremiérka Veronika Remišová momentálne nevidí dôvod na rýchle zvolanie snemu
  • Je naplánovaný na august

Strana Za ľudí je „rozbitá“. Po dnešnom rokovaní vlády to povedala predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová, informuje SITA. Podľa jej slov je riadny snem strany Za ľudí naplánovaný na august 2022, momentálne však nevidí dôvod na jeho rýchle zvolanie.

„Snem, ak mal byť, tak s cieľom zachovania jednoty v strane, ale skupina pani Kolíkovej odišla z rokovania, buchla dverami. Následne oznámili, že vytvárajú frakciu a chcú samostatne rokovať s koaličnými partnermi, čiže škoda je urobená, mlieko je rozliate, strana je rozbitá,“ doplnila s tým, že v tomto období nevidí zmysel ďalej traumatizovať stranu alebo ju polarizovať.

Naopak, za dôležitú považuje hlbokú vnútrostranícku diskusiu až na úroveň okresov a na úroveň členov. Tvrdí, že takú diskusiu bude iniciovať. Ako TASR uvádza, Remišová zopakovala, že problém v strane sa začal pre nespokojnosť Kolíkovej frakcie s riešením vládnej krízy.

Vicepremiérka namieta, že všetky požiadavky strany boli splnené. Rozpor medzi ňou a Kolíkovou mal nastať v otázke predčasných volieb. Kým pre Remišovú mali byť neprípustné, Kolíková ich mala vnímať ako prijateľné riziko. Vicepremiérka poznamenala, že v minulosti bola v opozícii a bojovala proti vládam Smeru-SD po páde vlády Ivety Radičovej.

Frakcia v strane väčšinou znamená aj odchod zo strany

„Kolíková v tom čase vo vláde Smer-SD bola, čiže pre ňu zóna komfortu je vláda Smeru-SD. Pre mňa nie,“ podotkla. Deklarovala podporu ďalším reformám justície z dielne Kolíkovej, na to podľa jej slov Kolíková do strany ako odborníčka prišla.

Na otázku, či bude naďalej kandidátom strany na podpredsedu Národnej rady (NR) SR Tomáš Lehotský, odpovedala, že vzhľadom na jeho členstvo v Kolíkovej frakcii na to nevidí dôvod. Remišová tvrdí, že frakcia v strane vo väčšine prípadov znamená aj odchod zo strany.

Preto podľa vlastných slov oznámila koaličným partnerom, že nomináciu Lehotského stiahnu dovtedy, kým si situáciu nevyriešia. Podotkla tiež, že frakcia Kolíkovej už v NRSR zastáva dva predsednícke posty výborov a nevidí dôvod, aby aj najvyššiu ústavnú funkciu v parlamente za stranu dostal niekto z frakcie.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK