Remišová: Zákaz vychádzania sa bude rušiť, posúvať sa však pravdepodobne bude len o jednu hodinu

  • Hosťami diskusnej relácie Na telo na TV Markíza boli Veronika Remišová a Peter Pellegrini
  • Reč bola nielen o (zažehnanej) koaličnej kríze, ale aj o aktuálnej pandemickej situácii
Veronika Remišová
TASR/Jaroslav Novák
  • Hosťami diskusnej relácie Na telo na TV Markíza boli Veronika Remišová a Peter Pellegrini
  • Reč bola nielen o (zažehnanej) koaličnej kríze, ale aj o aktuálnej pandemickej situácii

Peter Pellegrini hneď v úvode relácie povedal, že tomu, že vládna koalícia krízu zažehnala, neverí. Podľa neho sa nemôžu hrať na “šťastnú rodinku”, pretože povaha ľudí sa nemení, a koaliční partneri si podľa neho už tak veľmi poubližovali, že je len otázkou času, kedy sa vynorí ďalší konflikt. 

Kriticky sa vyjadril aj na adresu Roberta Fica. Podľa jeho slov pozoruje, aké médiá Fico v poslednom období navštevuje, a ako sa vyjadruje. Podľa Pellegriniho chce osloviť voličov rozpadnutej Kotlebovej strany, s čím on vraj nechce mať nič spoločné. 

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Veronika Remišová Pellegrinimu pripomenula, že bol len “bábkou Roberta Fica”, a Fico mu nedovolil presadzovať žiadne jeho návrhy. Reagovala tak na poznámku Pellegriniho o tom, že celú koalíciu aj tak stále riadi Igor Matovič. Remišovej odporučil, aby sa netvárila, že “spadla z jahody, a je nová tvár”. Pripomenul jej, že v minulosti kandidovala za OĽaNO, a je “žiačkou Matoviča”. 

Čo sa týka uvoľňovania aktuálnych opatrení, Veronika Remišová si myslí, že uvoľnenie je v poriadku, a podmienky by nemali byť prísnejšie. Argumentuje to tým, že čísla máme veľmi dobré. 

Remišová Veronika
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Pellegrini ale pripomína, že aktuálna situácia nie je veľmi uprataná. Kritizuje napríklad zákaz vychádzania po 20:00 a zákaz stretávania sa, pričom napríklad na terase si ľudia môžu posedieť s kýmkoľvek a bez toho, aby to niekto kontroloval. Hovorí, že uvoľňovanie síce víta, ale nemá logiku. Odporúča zrušiť núdzový stav a vynútené testovanie. 

Remišová potvrdila, že vláda bude rokovať o zrušení vychádzania po 20:00. Po novom by sa toto pravidlo malo rušiť, pravdepodobne sa však posunie len o jedinú hodinu. Vychádzanie tak bude naďalej zakázané už od 21:00. 

K otázke noviniek ohľadom Sputnika sa Remišová vyjadrila tak, že o ničom nevie, nakoľko táto záležitosť je plne v kompetencii ministra zdravotníctva Lengvarského. Priznala však, že čo sa týka tejto vakcíny, bola spravená “séria zlých manažérskych rozhodnutí”

Pellegrini hovorí, že kolektívnu imunitu je potrebné podporiť zaočkovaním, systém však treba zmeniť. Odporúča, aby sa do Čakárne mohli registrovať úplne všetci nad 18 rokov s tým, že budú mať možnosť vybrať si aj presný typ vakcíny. Zároveň kritizuje absenciu poriadnej kampane a hovorí, že zaočkovanie Šeligu a Grendela zrejme húfny záujem o očkovanie nespôsobí. 

Ľudia Hegerovej vláde neveria

V relácii Na telo bol prezentovaný aj exkluzívny prieskum agentúry Focus, z ktorého vyplynulo, že viac ako 60 percent voličov neverí, že nová vláda Eduarda hegera (OĽaNO) vydrží počas celého funkčného obdobia. Prieskum sa uskutočnil od 31. marca do 7. apríla na vzorke 1 001 respondentov.

zdroj: TV Markíza

Podľa 38,3 percenta voličov súčasná vláda vydrží vládnuť iba pár mesiacov. Ďalších 26 percent opýtaných si myslí, že vláda vydrží maximálne jeden až dva roky. Ďalších 24,4 percenta ľudí si myslí, že nová vládna koalícia vydrží pri moci celé tri roky. Celkovo 11,3 percenta opýtaných sa nevedelo k otázke vyjadriť.

Najskeptickejších voličov zo strán vládnej koalície má hnutie Sme rodina. Kým 19 percent z nich predpokladá koniec súčasnej vlády do pár mesiacov, ďalších 42,4 percenta z nich si myslí, že súčasná vláda sa pri moci udrží jeden až dva roky. Vládnutie počas celého funkčného obdobia predpokladá 36,2 percenta z nich. Celkovo 20,2 percenta voličov strany Za ľudí si myslí, že nová vláda vydrží iba pár mesiacov, ďalších 34,3 percenta z nich si myslí, že vlády vydrží jeden až dva roky. Riadne dovládnutie predpokladá 39,5 percenta opýtaných voličov Za ľudí.

Celkovo 18,7 percenta voličov strany Sloboda a solidarita (SaS) si myslí, že vláda padne po pár mesiacoch, 34,2 percenta že padne do dvoch rokov. Riadne dokončenie volebného obdobia predpokladá 37,7 percenta voličov liberálnej strany. Najoptimistickejší sú voliči hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Niekoľkomesačné vládnutie predpokladá 7,1 percenta z nich, 76,4 percenta verí, že vláda vydrží celé tri roky. Pád vlády po jednom alebo dvoch rokoch predpokladá 15,5 percenta voličov OĽaNO.

Spomedzi opozičných strán predpokladá skorý koniec súčasnej vlády 65,8 voličov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a 65 percent voličov strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). To, že nová vláda vydrží iba niekoľko mesiacov predpokladá 58,2 percenta voličov strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech