Remišovej došla trpezlivosť, koalícii dala ultimátum: Ak sa kríza nevyrieši do pondelka, odchádzame z koalície

  • Strana Za ľudí má nové ultimátum
  • Ak sa do pondelka situácia nevyrieši, strana odstupuje z koalície
  • Naďalej chcú vládnuť v štvorkoalícii, to znamená, že rátajú aj so stranou SaS
Veronika Remišová
TASR/Jaroslav Novák
  • Strana Za ľudí má nové ultimátum
  • Ak sa do pondelka situácia nevyrieši, strana odstupuje z koalície
  • Naďalej chcú vládnuť v štvorkoalícii, to znamená, že rátajú aj so stranou SaS

Koaličná kríza ešte stále nie je ukončená. Nové ultimátum má aj strana Za ľudí. Avizujú, že ak sa vládny spor nevyrieši do pondelka 29. marca, strana Za ľudí odíde z koalície. Na dnešnom tlačovom brífingu to uviedla predsedníčka strany Za ľudí a podpredsedníčka vlády Veronika Remišová.

Igor Matovič a Richard Sulík idú spraviť obrovskú chybu svojho politického pôsobenia. Rozbiť túto vládu. Prioritou…

Posted by Veronika Remišová on Thursday, March 25, 2021

Ak sa situácia nevyrieši, nemá zmysel ostávať v rozpadávajúcej sa a nefunkčnej vláde,“ tvrdí Remišová. Uviedla tiež, že Za ľudí odmieta vyjadrenia strany Sloboda a Solidarita (SaS) o „zrade“ a o prípadných rokovaniach o možnej trojkoalícii s hnutiami Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina. Remišová zopakovala, že strana Za ľudí má naďalej záujem o pokračovanie vlády v štvorkoalícii.

To, že strana Za ľudí má záujem pokračovať v 4 koalícii, potvrdil aj Juraj Šeliga. „Poslanecký klub strany Za ľudí jednotne potvrdil, že je za 4 koalíciu a toto tlmočil aj zástupcom strany Oľano – pánovi Hegerovi a pánovi Budajovi. Rovnako aj oni v mene hnutia Oľano potvrdili, že majú záujem, aby pokračovali rokovania o pokračovaní 4 koalície OĽANO, Sme rodina, SaS, Za ľudí. “

Rokovacia sál sa zmení na vyjednávaciu miestnosť

Juraj Šeliga načrtol, ako by malo aktuálne rokovanie prebiehať. „Táto kríza trvá už dlho – preto najbližších 72 hodín je na koaličných stranách aby sa dohodli. Každá strana určila dvoch zástupcov, ktorí za ňu budú vyjednávať za našu stranu je to pani Remišová a ja.“

K aktuálnej situácii:Dnes zaznievali výroky, že chceme zradiť SaS alebo, že chceme rozbiť vládu. Ani jedno z toho nie…

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Thursday, March 25, 2021

Za ľudí prišlo o Kolíkovú, v hre je aj Juraj Šeliga

Vládny spor si už vyžiadal viacero obetí. Ako prvý skončil minister zdravotníctva Marek Krajčí, po ňom nasledoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Z vlády vystúpili aj všetci ministri za SaS. Ale aj strana Za ľudí prišla o svoju ministerku, rezortu spravodlivosti sa predvčerom vzdala Mária Kolíková. 

Prezidentka prijala demisiu ministerky Kolíkovej, rezort spravodlivosti dočasne preberá Veronika Remišová

Je určite ťažké odísť od rozrobenej práce. A ešte ťažšie vtedy, keď dôvodom nie je to, že by ste si so zdôvodnenými úlohami nevedeli rady, ale práve naopak. Rezort pod vašim vedením aj v ťažkých časoch pandémie stihol zrealizovať dlho očakávané a veľmi potrebné kroky justičnej reformy, ktoré predstavujú zatiaľ najkomplexnejšiu reformu tejto vlády,“ okomentovala vtedy prezidentka SR Zuzana Čaputová demisiu Márii Kolíkovej. 

Igor Matovič informoval, že ak má odísť z postu premiéra, má odísť z funkcie podpredsedu NRSR aj Juraj Šeliga. „Predseda vlády Slovenskej republiky podmieňuje svoju demisiu z postu predsedu vlády mojím odchodom z postu podpredsedu NR SR. Držím svoje slovo!” napísal Šeliga na sociálnej sieti pred pár dňami. Dnes svoj výrok potvrdil, Šeliga je ochotný vzdať sa svojej funkcie. 

Ultimátum podobného charakteru má aj Boris Kollár

Boris Kollár musel v utorok 23. marca prerušiť schôdzu parlamentu. Tvrdil, že vládne spory sa už dotýkajú aj poslancov v NRSR, dal preto svojim koaličným partnerom ultimátum.  Predseda hnutia Sme rodina avizoval, že ak sa situácia do týždňa neupokojí, odíde z vlády. „Tak predstúpim pred ľudí, poviem, že nebudem sa tohto cirkusu zúčastňovať a odchádzam preč. A nebudem ľuďom klamať, poviem, že poďme do predčasných volieb.

Zdroje: SITA, TK/Sme rodina, Facebook/ Juraj Šeliga

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech