Reportérka Monika Tódová hovorí, že ju sledovali, Fico to nepriamo potvrdil

  • Zdá sa, že sledovaniu novinárov na Slovensku stále nie je koniec
  • Po Jánovi Kuciakovi dlhé hodiny sledovali a fotografovali aj reportérku Moniku Tódovú z Denníka N
todova
TASR/Martin Baumann
  • Zdá sa, že sledovaniu novinárov na Slovensku stále nie je koniec
  • Po Jánovi Kuciakovi dlhé hodiny sledovali a fotografovali aj reportérku Moniku Tódovú z Denníka N

Investigatívnu reportérku Moniku Tódovú opäť sledujú. Informoval o tom dnes Denník N, v ktorom novinárka pracuje. Tódovú mali sledovať muži z podozrivých áut a to počas jej pobytu v Tatrách, ale aj doma.

Novinárka o tom upovedomila aj políciu. Zo zaparkovaného auta ju mali sledovať denne aj osem hodín, pričom si vyhotovovali aj fotografie. Podľa reportérky je jednoznačné, že ju sledovali.

Michal Kovačič: Najlepší rétori súčasnej politiky sú Fico, Matovič a Pellegrini

Sledovanie Tódovej nepriamo potvrdil aj Robert Fico zo strany Smer-SD. Denníku N poslal komentár, v ktorom o tom píše. „Dve veľké kamarátky sa v pondelok 21. decembra 2020 vybrali spoločne na PCR test. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nešlo o kamarátky na život a na smrť – novinárku Moniku Tódovú z Denníka N a sudkyňu Špecializovaného trestného súdu Pamelu Záleskú,“ píše predseda strany Smer-SD v komentári zaslanom denníku.

Monika Tódová priznáva, že v tomto termíne naozaj absolvovala testovanie na COVID-19, zároveň sa pýta odkiaľ to Robert Fico mohol vedieť.

Fico  reportérke Denníka N vyčíta, že urobila so sudkyňou Záleskou rozhovor. Ten označil za PR text, v ktorom boli dopredu dohodnuté otázky, aj odpovede.

Sudkyňa Záleská pracuje na Špecializovanom trestnom. Zobrala do väzby špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského či spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka.

Sledovanie novinárov 

Práve fotky zo sledovania novinárov – konkrétne Jána Kuciaka – mali byť dôkazom pri rozhodovaní o vzatí do väzby Mariana Kočnera s Alenu Zsuzsovú v  kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

10 vecí, ktoré by si mal vedieť o Kočnerovi a megakauze Kuciak

Tieto fotografie mali podľa prokurátora putovať od sledovacieho komanda Petra Tótha k Marianovi Kočnerovi, u ktorého našli aj USB kľúč s fotkami aj Jána Kuciaka. Mali to byť tie isté fotky, ktoré Alena Zsuzsová ukázala Zoltánovi Andruskóovi a ten zase Miroslavovi M. a Tomášovi Szabóovi. Obhajoba to v rámci septembrového pojednávania odmietla a konštatovala, že Miroslav M. nevidel fotky zo sledovania novinárov.

Podľa rozsudku neexistuje dôkaz, že by Zsuzsová odovzdala Zoltánovi Andruskóovi a ten ďalej vykonávateľom vraždy fotografie, ktoré vznikli sledovaním Kuciaka tímom Petra Tótha. Súd sa tak stotožnil s tvrdením obhajoby, že vykonávatelia mohli pri identifikácii Kuciaka využiť iné fotografie ako tie, ktoré boli zhotovené pre Kočnera.

Zdroj: Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK