Rezort vnútra zaregistroval novú politickú stranu SOM Slovensko. Tvoria ju starostovia či primátori

  • Rezort vnútra zaregistroval novú politickú stranu SOM Slovensko
  • Členmi novej strany majú byť viacerí starostovia či primátori
SOM strana
Členovia Strany obcí a miest – SOM Slovensko, TASR/Pavol Zachar
  • Rezort vnútra zaregistroval novú politickú stranu SOM Slovensko
  • Členmi novej strany majú byť viacerí starostovia či primátori

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) dnes zaregistrovalo novú politickú stranu s názvom SOM Slovensko – Strana obcí a miest. Strana vyzbierala už celkom 16 551 platných podpisov, ktoré členovia podali na oficiálnu registráciu dňa 15. júla.

Oficiálna registrácia

Strana SOM Slovensko v súčasnosti pripravuje i Kongres, ktorý by sa mal uskutočniť nasledujúci víkend. V tlačovej správe o tom informovala riaditeľka DivydMedia Viera Krúpová.

„Som rád, že sme získali oficiálnu registráciu a teraz sa už môžeme plne sústrediť na Kongres, ktorý bude voliť vedenie, členov predsedníctva, ako aj všetky potrebné orgány strany,“ tvrdí splnomocnenec prípravného výboru a starosta mestskej časti (MČ) Bratislava-Záhorská Bystrica Jozef Krúpa.

Doplnil tiež, že strana sa chce zamerať na celoslovenskú pôsobnosť, preto medzi zakladajúcimi členmi budú slovenskí starostovia a primátori. Súčasťou strany a členom prípravného výboru je i starosta MČ Bratislava-Dúbravka Martin Zaťovič, ktorý potvrdil komunikáciu s inými starostami.

„V súčasnosti už komunikujeme s viacerými kandidátmi na starostov, primátorov a poslancov o možnosti uchádzať sa o priazeň voličov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách pod značkou SOM Slovensko,“ hovorí Zaťovič. Dodal, že v rámci strany sú pripravení robiť slovenské obce a mestá lepšími.

Okrem Jozefa Krúpu a Martina Zaťoviča sú členmi prípravného výboru aj starosta MČ Bratislava-Lamač Lukáš Baňacký, starosta MČ Bratislava-Devínska Nová Ves Dárius Krajčír, starosta MČ Bratislava-Podunajské Biskupice Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák.

Znovu starostom

Doterajší starosta bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica Jozef Krúpa bude v jesenných komunálnych voľbách obhajovať mandát. Kandidatúru potvrdil pre TASR.

Spolu so skupinou uchádzačov o post miestnych poslancov kandiduje Krúpa v rámci iniciatívy „Ideme ďalej, Bystričania“, čakal však zároveň na registráciu vznikajúcej Strany obcí a miest – SOM Slovensko.

„Ak stranu zaregistrujú do termínu na podanie kandidátnych listín, budem spolu s kolegami kandidovať za túto stranu,“ uviedol Krúpa, ktorý je členom prípravného výboru SOM Slovensko. Žiadosť o registráciu spolu s potrebnými podpismi odovzdali členovia strany s ambíciou pôsobiť na celoslovenskej úrovni v polovici júla.

Aj napriek novovznikajúcej strane by sa Krúpa uchádzal o post starostu, ako sme spomenuli už vyššie. V prípade úspešnej obhajoby by sa stal starostom Záhorskej Bystrice už štvrté volebné obdobie v rade. Pre TASR potvrdil, že na konci októbra sa chce uchádzať aj o znovuzískanie postu poslanca bratislavského mestského zastupiteľstva, rovnako chce naďalej pôsobiť i v parlamente Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá