„Riadil som F-18 a hovorím, nič podobné som ešte nevidel.“ Piloti tvrdia, že spozorovali UFO

  • Piloti sú presvedčení, že videli UFO? resp. UAP
  • Neznáme objekty natočili na video
  • Vysvetlení existuje hneď niekoľko
UFO nad Tichým oceánom
Unsplash/Gianluca Carenza, Unsplash/Erol Berkay Gündüz
  • Piloti sú presvedčení, že videli UFO? resp. UAP
  • Neznáme objekty natočili na video
  • Vysvetlení existuje hneď niekoľko

Počas leta bolo na video zachytených niekoľko záberov, ktoré približujú neopísateľné incidenty nad Tichým oceánom. Za posledné mesiace sa týchto nevysvetliteľných javov stalo niekoľko a príčina či pôvod sú zatiaľ neobjasnené.

Piloti, ktorí ich však natočili, prišli s teóriou, že môže ísť o UFO (neidentifikovateľné lietajúce objekty), respektíve UAP (neidentifikovateľné vzdušné fenomény). Dvaja svedkovia javu pre DailyMail povedali, že videli žiarivé svetlá. Mali tvar kruhov a celé hodiny boli vysoko na oblohe.

Stať sa tak malo v priebehu siedmich týždňov od augusta do septembra, kedy piloti lietali na trase z Japonska cez Havaj, smerom k západnému pobrežiu USA.

Ak vylúčime možnosť, že šlo o editáciu, a teda zábery sú autentické, do úvahy prichádzajú aj dve východiská: Satelity a pokročilá technológia ľudí.

„Pohybujú sa v kruhoch“

Mark Hulsey a Van Voorhis. Dvaja skúsení piloti, ktorých nahrávka z 18. augusta 2022 vyvoláva mnohé otázky.

„Máme tu na severe niekoľko lietadiel pohybujúcich sa v kruhoch v oveľa väčšej výške, než sme my. Tušíte, čo to je?“ opýta sa počas letu M. Hulsey, pilot spoločnosti Gulfstream Aerospace.

„Hmm, nie. Nevstupujete do žiadneho vojenského priestoru alebo niečoho podobného. Nie som si istý, čo by to mohlo byť,“ odznelo z druhej strany.

Hulsey situáciu opísal takto: Na oblohe videl tri objekty, o 23 minút neskôr sa s riadiacou vežou spojil znova a už hlásil prítomnosť siedmich neznámych objektov pohybujúcich sa vysoko nad lietadlom, ktoré v tom momente pilotoval.

Keď ho požiadali o upresnenie situácie, odpovedal: „Neustále krúžia dokola. Riadil som F-18 u námornej pechoty a hovorím vám, že nič podobné som ešte nikdy nevidel.“ Podľa Hansena videlo tieto podivné svetlá viac ako 15 komerčných letov.

Mohli to byť satelity?

Ak by šlo o satelity, v takom prípade by sa mali pohybovať len lineárne vždy rovnakým smerom. V tejto situácii podľa veterána Voorhisa bolo jasne vidieť, že neznáme objekty sa pohybujú rôzne a nie je jediným, kto to v jeho brandži zažil. „Z mojich priateľov pilotov aspoň 50 % videlo nejaký typ anomálie,“ dodal.

Hansen si stojí za názorom, že na oblohe nevidel len obyčajné satelity. Je presvedčený, že to, čo videl, bolo UFO.

Spozorovanie nevysvetliteľných objektov potvrdil aj skúsený pilot Van Voorhis: „Ostatné letecké spoločnosti hovorili: Hej, vidíš to, čo vidíme my? Boli to svetlá, ktoré svietili jasne, chvíľu sa pohybovali a potom zhasli.“

Nie je teda 100 % jasné, čo skutočne videli. Ich vyjadrenia ale zmeniť nechcú. Jediným faktom však ostáva, že informácia o objektoch z ďalekého vesmíru potvrdená nebola.

Minulý rok spustilo ministerstvo obrany USA nový útvar FFA (Federal Aviation Administration), ktorého úlohou je nájsť a identifikovať UFO v obmedzenom vzdušnom priestore. Nové oddelenie pribudlo hneď po tom, čo predstavitelia Washingtonu priznali, že nevedia objasniť niektoré spozorované javy. 

Zdroje: Daily Mail, NDTV, NYPost, TheDebrief

Najnovšie videá

Trendové videá