Riaditeľka školy vo Vrútkach, kde vyčíňal útočník, prvýkrát prehovorila: Čo sa skutočne stalo

  • Riaditeľka Erika Repková do detailov opísala, čo sa dialo 11. júna
  • V útočníkovi spoznala bývalého žiaka, prosila ho, aby to nerobil
  • Škola podľa nej rieši aj najmenší náznak šikany
vrútky, Jaroslav Budz, tragédia
11. júna zaútočil bývalý žiak na učiteľov svojej školy. Jeden z pedagógov pri útoku zomrel., TASR/Miroslava Mlynárová
  • Riaditeľka Erika Repková do detailov opísala, čo sa dialo 11. júna
  • V útočníkovi spoznala bývalého žiaka, prosila ho, aby to nerobil
  • Škola podľa nej rieši aj najmenší náznak šikany

Riaditeľka Spojenej školy vo Vrútkach sa po piatich dňoch od tragédie rozhodla po prvý raz prehovoriť. 11. júna vtrhol do priestorov školy útočník Ivan Č., ktorý nožom zabil zástupcu riaditeľa a zranil Pedagógov aj žiakov. Polícia ho na mieste zastrelila.

Riaditeľka Erika Repková hovorí, že informácie v médiách boli nepresné a bude žiadať aj verejné ospravedlnenie. V príspevku na Facebooku opísala, čo si zo dňa tragédie pamätá. 

Pichol ho rovno do srdca

Približne okolo 09:50 som počula rinčanie skla, keďže výplň plástových dverí je s dvojitým sklom, rinčanie znelo ako výbuch granátu. Otvorila som dvere na riaditeľni , a to už pán zástupca pre gymnázium bežal k triedam 1. stupňa, za ním ja a pani zástupkyňa pre ZŠ. Začuli sme krik školníka: „Pozor, má nôž!,“ opisuje riaditeľka v statuse.

Útočník potom vbehol do triedy, kde zranil jednu žiačku. Pedagógovia robili podľa riaditeľky všetko pre to, aby sa deťom nič nestalo.

Kolega, Jaroslav Budz, chcel otvoriť dvere triedy, no nestihol, lebo ich otvoril útočník zdnuka a keďže sa mu postavil na odpor – chcel ho asi odsotiť, pichol ho rovno do srdca. Kolega, sa oprel o stenu a padal k zemi a ostal ležať v kaluži krvi,“ píše riaditeľka Repková.

Potom zaútočil nožom na mňa, ustupovala som a kričala: „ Nerob to, Ivan, nerob to!“ V útočníkovi som spoznala nášho bývalého žiaka Ivana Čuloka.

Stanovisko riaditeľky školy k tragickej udalosti v našej škole dňa 11. júna 2020: Vážení rodičia, žiaci, študenti a…

Gepostet von Spojená škola na Ul.M.R.Štefánika Vrútky am Montag, 15. Juni 2020

Škola šikanu rieši, nič sme nezanedbali

Stále nevieme pochopiť, prečo sa to stalo u nás, prečo práve Ivan, o ktorom v zmysle zákona o GDPR nemôžeme podať ďalšie informácie,“ pokračuje riaditeľka. Škola má podľa nej k dispozícii špeciálnych pedagógov, aj psychológa. Tím pedagógov rieši aj najmenší náznak šikany, preto Erika Repková odmieta tvrdenia, že by zanedbali prevenciu.

Ešte raz sa ospravedlňujeme, že sme nezabránili tejto hroznej tragédii, ale ubezpečujeme Vás, že zvýšime všetky bezpečnostné opatrenia, aby naša škola bola naďalej bezpečným miestom detí, žiakov a študentov a samozrejme kolegov,“ uzavrela.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech