Richard Sulík: Nákup 2 miliónov vakcín Sputnik V je typická matovičina

  • Richard Sulík bol dnes hosťom Michala Kovačiča v relácii Na telo plus
  • Predmetom diskusie bol aj nákup ruskej vakcíny Sputnik V
  • Richard Sulík oznámil, že dnes zvolal mimoriadnu republikovú radu
21oktober2020_VladaSR_7735298
TASR/Martin Baumann
  • Richard Sulík bol dnes hosťom Michala Kovačiča v relácii Na telo plus
  • Predmetom diskusie bol aj nákup ruskej vakcíny Sputnik V
  • Richard Sulík oznámil, že dnes zvolal mimoriadnu republikovú radu

Richard Sulík bol dnes hosťom Michala Kovačiča v relácii Na telo plus. Diskutovalo sa o Matovičovom nákupe vakcín Sputnik V. Richard Sulík oznámil, že na dnes večer zvolal republikovú radu. 

Minister hospodártsva tvrdí, že nákup vakcíny bol tajný a nevedeli o ňom ani členovia vlády, teda aspoň členovia strany SaS. Igor Matovič vraj informoval len Veroniku Remišovú. Strana SaS vraj s nákupom ruských vakcín súhlasila, ale až po kladnom hodnotení ŠÚKL.  „Igor Matovič nám predložil text, že buď registrácia EMA alebo kladné hodnotenie ŠÚKL.

Politici reagujú na Sputnik ďalšími statusmi. Blaha nazval Matoviča užitočným idiotom, Pročko hovorí o ruských špiónoch

Ani jedna spomienka z vyššie spomínaného textu doposiaľ splnená nie je. Vakcíny tu ale už sú. Igor Matovič dnes prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že z Ruska je na ceste už 3. lietadlo. 

Richard Sulík nevidí zmysel najmä v množstve nakúpených vakcín. Ako tvrdí Richard Sulík, vakcínou Sputnik V by sa dalo zaočkovať približne 300 tisíc ľudí, čo teda predstavuje potrebu 600 tisíc vakcín. 

Igor Matovič nakupuje vo veľkom 

Igor Matovič sa však s ruskou stranou dohodol na dodávke 2 miliónov vakcín. „Toto je taká typická matovičina, že za desiatky miliónov si spakruky nakúpi milión alebo dva milióny vakcín“ reagoval Richard Sulík. 

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok včera zareagoval na tlačovú konferenciu Igora Matoviča, ktorá sa odohrala priamo na košickom letisku. Nekritizuje samotný nákup vakcín, ale skôr výstup premiéra Slovenskej republiky. 

Účasť premiéra Matoviča pri prílete Sputniku V na Slovensko nepovažujem za vhodnú. Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž…

Posted by Ivan Korčok on Monday, March 1, 2021

Účasť premiéra Matoviča pri prílete Sputniku V na Slovensko nepovažujem za vhodnú. Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám prišli z iných štátov. Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel.“

Richard Sulík sa s jeho stanoviskom stotožňuje. Tvrdí, že Ivana Korčoka podporil aj v ministerskej skupine na whatsappe. „V skupine som reagoval na to, že Ivan Korček dal dobrý postreh.

Dnes večer zasadne republiková rada

Richard Sulík oznámil, že na dnes večer zvolal republikovú radu. „Na stôl musí ísť prakticky všetko.“ Pojem všetko však nekonkretizoval. Na otázku moderátora, či sa budú rozhodovať aj o odchode z vlády, reagoval minister hospodárstva neurčito. Konkrétnejšie informácie sa zrejme dozvieme až po zajtrajšom rokovaní vlády. 

Zdroj: Na telo plus

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK