Ripsaw EV2 je tým najlepším strojom, ak nastane apokalypsa

  • Slovné spojenie “luxusný tank” je dosť nezvyčajné, ale však koho to zaujíma.
snimka-obrazovky-47
youtube.com
  • Slovné spojenie “luxusný tank” je dosť nezvyčajné, ale však koho to zaujíma.

Pretože práve luxusný super tank vyrába firma Howe and Howe Technologies z mesta Waterboro v Spojených štátoch. Volá sa Ripsaw EV2 a je jedným z najrýchlejších a najšialenejších pásových vozidiel na svete. EV2 v názve znamená Extreme Vehicle 2 a niet pochýb, že Ripsaw extrémny je.

Vpred ho poháňa vzadu umiestnený dieselový dvanásťvalec s výkonom 600 koní, vďaka ktorému z nuly na stovku vystrelí za 3,5 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 130 kilometrov za hodinu. A rýchly vie byť naozaj všade. S 30 centimetrovým zdvihom odpruženia a širokými pásmi bez problémov zvládne aj ten najťažší terén alebo slovenské cesty. Niet divu, keďže Ripsaw bol pôvodne navrhnutý ako rýchly super tank pre armádu.

Verzia, ktorú si môžu kúpiť aj bežní smrteľníci síce nemá žiadnu výzbroj a bola oklieštená aj o veľkú časť pancierovania, ale aj napriek tomu vyzerá ako niečo, za čo by sa nehanbil ani Batman. Ripsaw EV2 zaujal aj tvorcov filmu Mad Max: Fury Road, v ktorom si zahral rolu vozidla Peacemaker. Ale nenechaj sa oklamať jeho drsným vzhľadom, interiér Ripsawu ti ponúkne luxus.

Po nastúpení cez krídlové dvere sa ocitneš v interiéri, ktorý pripomína mix limuzíny a bojovej stíhačky. Nájdeš v ňom klimatizáciu, audio systém, ale aj kožené sedadlá a dotykovú obrazovku. 150 litrová nádrž zaistí dojazd takmer 500 kilometrov. A nemusíš sa obmedzovať len na kadejaké cesty a necesty, Ripsaw EV2 dokáže aj plávať.

Ak sa ti zapáčil a tiež chceš jeden mať, priprav si slušnú kopu peňazí a aj trpezlivosti. Ručná výroba jedného Ripsawu EV2 totiž trvá 6 mesiacov. Ale polročné čakanie a cena takmer 300 000 dolárov za super rýchly tank znejú stále dobre.

foto: youtube.com

zdroj: digitaltrends.com/telegraph.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech