Rob týchto 8 maličkostí každý deň a buď o krok vpred

  • Nato, aby si svoju inteligenciu dokázal naplno využiť, potrebuješ 3 veci: neustále ju trénovať, mať dostatok informácii a byť schopný sústrediť sa na problém alebo na nový nápad. So všetkým ti pomôže týchto 10 maličkostí, s ktorými môžeš začať už dnes a nezaberú viac ako zopár minút času.
grunge-hair-handsome-july-favim-com-1982826
favim.com
  • Nato, aby si svoju inteligenciu dokázal naplno využiť, potrebuješ 3 veci: neustále ju trénovať, mať dostatok informácii a byť schopný sústrediť sa na problém alebo na nový nápad. So všetkým ti pomôže týchto 10 maličkostí, s ktorými môžeš začať už dnes a nezaberú viac ako zopár minút času.

Do 30 minút od svojho vstávania vypi 2 poháre vody

Vzhľadom k tomu, že si spal niekoľko hodín, je nevyhnutné, aby si svojmu telu čím skôr doplnil „palivo“ vo forme tekutín. Viaceré štúdie pritom dokazujú, že zvýšenie ranného príjmu tekutín dokáže zvýšiť tvoju produktivitu po zvyšok dňa.

Pri raňajkách sa venuj výberu nových kníh

Čítanie kníh je skvelé, zvyšuje nielen tvoju slovnú zásobu, ale je aj veľmi úzko späté s inteligenciou, schopnosťou sústrediť sa, či s produktivitou. K raňajkám sa však hodí niečo kratšie a preto si miesto scrollovania Facebooku alebo Instagramu prejdi obsahy práve vydaných knižných noviniek. Naše najväčšie kníhkupectvá už majú aj svoje appky, kde si knihy, ktoré ťa najviac zaujmú môžeš vložiť rovno do wishlistu.

Dopraj si počas dňa priestor na zdriemnutie

Ak si to môžeš dovoliť, určite si dopraj zdriemnutie, ktoré tvoju myseľ obnoví. Uvidíš, že všetky úlohy sa ti v daný deň budú po krátkom oddychu riešiť ľahšie a rýchlejšie. Ideálna doba na zdriemnutie je medzi 4-tou a 6-tou hodinou podvečer, postačiť by ti malo aj 20-30 minút.

Pi popri práci zelený čaj

Kofeín ťa dokáže krátkodobo povzbudiť, no niekedy môže byť viac na škodu ako na úžitok. Oveľa lepšou voľbou je pre teba zelený čaj (predovšetkým čaj Matcha), ktorý obsahuje L-teanín. Ten dokáže zabezpečiť, že sa na svoje úlohy budeš môcť dlhodobo koncentrovať, a to bez toho, aby si pociťoval únavu.

Zdroj: pexels.com

Miesto pozerania televízie si zahraj nejakú hru

Sledovanie televízie je absolútne pasívnou činnosťou. Tvoj mozog pri nej síce spotrebúva informácie, ale nedostáva späť žiadne, ktoré by mohol zúžitkovať. Nahraď preto nečinné sledovanie televízie niečím viac prospešným – štúdia z roku 2014 napríklad dokázala, že pravidelné hranie hier (napr. Super Mario) má preukázateľný vplyv na zvýšenie výkonnosti mozgu. Rovnaké zistenie potvrdil aj ďalší výskum neskôr publikovaný vo Forbes.

Buď vášnivým čitateľom

Čítaj toľko, koľko ti to len tvoj denný harmonogram dovoľuje. Čítanie má obrovské množstvo benefitov, preto sa mu snaž vyčleniť minimálne 1 hodinu denne, napríklad pred tým, ako pôjdeš spať.

Nezanedbávaj fyzickú aktivitu

Pohyb dá tvoje telo do pohybu a okysličí ho, čo si okamžite všimneš na svojej zvýšenej schopnosti sústrediť sa. Venuj sa preto aspoň niekoľko minút denne nejakej pohybovej aktivite, ktorá ti rozprúdi krv v žilách. Ideálnym spojením je napríklad túra v horách alebo prechádzka v lese, kde si dopraješ pohyb na naozaj čerstvom vzduchu.

Všade si so sebou vezmi notes

Aj Leonardo Da Vinci si ho so sebou nosil naozaj všade, preto bol vždy pripravený zapísať si doňho nejaký nový nápad, či novú inšpiráciu. Choď v jeho šľapajach a maj svoje nápady stále vo svojom vrecku.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech