Róbert otvoril v Trnave jedinečný bar s kúskom exotiky: Nevynáša to milióny, gastro je beh na dlhú trať

  • Róbert Šajtlava priniesol do Trnavy kúsok exotiky
  • Otvoril bar, ktorý je inšpirovaný kultúrou tiki
Róbert Šajtlava
archív Róbert Šajtlava
  • Róbert Šajtlava priniesol do Trnavy kúsok exotiky
  • Otvoril bar, ktorý je inšpirovaný kultúrou tiki

Povedomie o barovej kultúre šíri už niekoľko rokov. V roku 2019 sa stal barovou osobnosť roka. Vlastní profesionálnu barovú agentúru – Bar Impresario, ktorá zahŕňa konzultácie s rôznymi značkami, vymýšľa plány pri tvorbe nových drinkov či školí personál.

Vďaka Róbertovi Šajtlavovi sa trnavským nádvorím v letnej sezóne tiahnu vône prémiových rumov či ginov v rámci akcií Rum Fest, Ginové a Rumové Nádvorie.

Róberta na barmanskú scénu priviedla hotelová akadémia, ktorú vyštudoval v Piešťanoch. „Barmanstvo ma zaujalo už pri výučbe témy – barmanstvo a miešané nápoje. V piatom ročníku som ale objavil barmanský seminár, ktorý viedol Stanly Vadrna . Práve on zmenil môj pohľad na barmančinu,“ ozrejmuje Róbert, ktorý v barmanskej komunite pôsobí už viac než 10 rokov.

„Bol a stále som „hladný“ po nových informáciách v tomto odvetví. Našiel som sa v tom a barmanstvom som sa doslova nakazil. Beriem to ako celoživotnú kariéru,“ dodáva.

Róbert Šajtlava
zdroj: archív Róbert Šajtlava

Trópy v Trnave

Róbert najnovšie do Trnavy priniesol netradičný pop up bar, na ktorom spolupracuje s Danielom Baničom. „Pop up barový koncept si dnes dokážete otvoriť len za 5 000 eur. Nevynáša to však milióny. Gastro je beh na dlhú trať,“ vyjadril sa Róbert.

Shaka Tiki Bar nefunguje na stálej báze, je otvorený len od štvrtka do soboty. A prečo názov Shaka? Shaka je havajský pozdrav, ktorý je známy najmä v surferskej komunite, ale aj medzi medzi bežnými občanmi na Havaji. Je znakom pozitívnej nálady, o čo sa Shaka bar aj usiluje, objasňuje uznávaný barman.

Na návštevníka v pop up bare čaká nový typ zážitku, než na aký je zvyknutý. Súvisí to nielen so sortimentom, ale aj s jedinečnou atmosférou. Prvý tiki bar v Trnave prináša tropické rumové kokteily, ktoré sú servírované v typických tiki mugoch.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech