Rocková kapela Nickelback oznámila európske koncerty v rámci Get Rollin‘ World Tour 2024

nickl
Richard Beland

Cenami ovenčená rocková kapela Nickelback oznámila európske koncerty v rámci Get Rollin‘ World Tour 2024, na ktorých predstaví svoj najnovší, desiaty štúdiový album Get Rollin‘.

Na všetkých koncertoch sa k Nickelback pripojí britská indie-rocková kapela Lottery Winners! „Nemôžeme sa dočkať, až sa vrátime do Európy a všetkých uvidíme. Je to už príliš dlho a budú to pre nás neskutočne výnimočné koncerty.“ – Nickelback

Nickelback boli v roku 2009 časopisom Billboard vyhlásení „najúspešnejšou rockovou skupinou desaťročí“. Štvorica v zložení Chad Kroeger, Ryan Peake, Mike Kroeger a Daniel Adair, ktorá je celosvetovo preslávená svojimi kariéru určujúcimi a oceňovanými hitmi „How You Remind Me“, „Photograph“, „Far Away“ a „Rockstar“ a ďalšími, je jednou z komerčne najúspešnejších a najvýznamnejších kapiel posledných dvoch desaťročí.

Ich úspech zahŕňa celosvetový predaj viac ako 50 miliónov nosičov, čo upevnilo ich status jednej z najpredávanejších skupín všetkých čias a druhej najpredávanejšej zahraničnej skupiny v USA v dekáde 2000, hneď za Beatles. Ich neprehliadnuteľný a neodolateľný hit „How You Remind Me“ bol vyhlásený Billboardom ako „Top Rock Song of the Decade“ a bol najhranejšou piesňou v amerických rádiách.

Okrem všetkých týchto ocenení boli tiež vyhlásení „Najlepšou rockovou skupinou desaťročí“ časopisu Billboard a získali deväť nominácií na cenu Grammy, tri American Music Awards, World Music Award, People’s Choice Award, dvanásť cien JUNO, sedem MuchMusic Video Awards a boli uvedení na kanadský chodník slávy (2007) a do kanadskej hudobnej siene slávy (2023).

Nickelback sa môže pochváliť viac ako 23 singlami na vrchole hitparád a fanúšikmi po celom svete, viac ako dvanástimi po sebe idúcimi vypredanými svetovými turné, na ktorých hrali pre viac ako 10 miliónov oddaných a obdivujúcich fanúšikov.

O Lottery Winners

Ich piaty štúdiový album Anxiety Replacement Therapy vyšiel 28. apríla 2023 a debutoval na prvom mieste britskej oficiálnej albumovej hitparády. Bol to piaty najpredávanejší album prvého týždňa roka, ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac kópií ako U2 a Miley Cyrus. Album sa dočkal celosvetového uznania kritikov. Album sa zaoberá duševnou chorobou a ADHD v životopisnom, chronologickom príbehu osobného vykúpenia.

Pieseň „Letter to Myself“ bola napísaná dvanásťročnému Thomovi po tom, čo bol vylúčený zo školy a cítil sa ako neprispôsobivý, aby mu povedala, že všetko dobre dopadne. ‚Worry‘, ‚Long Way Down‘ a milostná pieseň o antidepresívach ‚Sertraline‘ sú tiež z tých zaoberajúcich sa problematickejšími témami. S postupom albumu sa nálada odľahčuje a piesne ako ‚Not Alone‘ a ‚Let Me Down‘ poskytujú Thomovi útechu na jeho ceste. Záver tvorí ‚Anxiety Replacement Therapy‘, ktorá poeticky spája všetky ostatné piesne na albume.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá