Ročného syna vyhladovala na smrť. Vegánka kŕmila svoje deti surovým ovocím a zeleninou

  • Svojho ročného syna zabila prísnou diétou
  • Vegánka Sheila O'Learyová kŕmila svojho ročného syna iba surovou zeleninou a ovocím
Sheila O'Leary matka zavraždeného dieťaťa
Sheila O'Learyová (matka), Facebook/Peter Busch/Screenshot, Unsplash/Alexandr Podvalny
  • Svojho ročného syna zabila prísnou diétou
  • Vegánka Sheila O'Learyová kŕmila svojho ročného syna iba surovou zeleninou a ovocím

Sheila O’Learyová čelí doživotnému väzeniu za vraždu svojho iba 18-mesačného syna. Vegánska matka ho vyhladovala svojou prísnou zeleninovou a ovocnou diétou.

Ako informuje portál TV Markíza, ide o matku štyroch detí, ktorá bola odsúdená ešte počas roku 2019 za vraždu svojho dieťaťa. Dnes sa však opäť postavila pred súd. 

Premyslený čin

Ako informuje portál FOX29, súd v štáte Florida odsúdil počas stredy 39-ročnú Sheilu O’Learyovú za ťažké týranie dieťaťa, vraždu prvého stupňa, zabitie s priťažujúcimi okolnosťami, zneužívanie detí a nakoniec aj dva prípady zanedbania starostlivosti o dieťa, a to v dôsledku smrti jej 18-mesačného syna Ezru. 

Prokurátorka Francine Donnorummo, ktorá je šéfkou špeciálnej jednotky pre zvláštne obete na úrade štátneho zastupiteľstva, komentovala rozhodnutie súdu jasne.

matka
zdroj: Unsplash/Hollie Santos

„Bol to premyslený, plánovaný postup,“ povedala Donnorummo. Nevedomosť nie je v tomto prípade obrana.“

Asistentka štátneho zástupcu Sara Millerová v záverečných rečiach na súde súhlasila s Donnorummo a uviedla, že matka odmietla poskytnúť svojmu synovi lekársku pomoc. Rozhodla sa ignorovať Ezrovo utrpenie,“ povedala.

Krutí rodičia

Keďže je Sheila O’Learyová striktnou vegánkou, svojho ročného syna už od jeho narodenia kŕmila iba ovocím a surovou zeleninou. Práve táto prísna diéta mala byť príčinou smrti Ezru, ktorý zomrel kvôli nedostatočnej výžive, pričom mu zlyhali jeho orgány. 

Podľa portálu TV Markíza odporúčajú dietológovia pre deti vyváženú stravu, ktorá je kombináciou ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov, obilia či iných kvalitných zdrojov bielkovín.

Ak sa dodrží správne podávanie, v takom prípade je pre deti vhodná aj vegánska strava. Avšak aj vtedy je nutné, aby deti dostávali aj iné doplnkové živiny.

Toto sa však nestalo v prípade O’Learyovej a jej manžela Ryana, ktorý taktiež hral v tomto prípade svoju rolu. Ten však na proces ešte iba čaká, no rovnako ako O’Learyová, aj on je obvinený z vraždy.  

dieťa
zdroj: Unsplash/@lwolski

Po tom, ako ich ročný syn zomrel, Ryan povedal úradom, že rodina sa snaží dodržiavať prísnu vegánsku stravu, ktorá je obmedzená „iba na surové ovocie a zeleninu“ a „materské mlieko“.

Podvyživené deti

V čase, keď ročný Ezra zomrel v spánku na komplikácie spojené s podvýživou, jeho váha bola iba 7,7 kilogramov, čo bolo značne pod priemerom. V tom veku by mal totiž chlapec vážiť aspoň okolo 11 kilogramov.

Okrem toho mali byť zanedbávané a rovnako podvyživené aj ich ďalšie tri deti, ktoré boli v tom čase iba vo veku 3, 5 a 11 rokov. V tomto prípade malo byť miesto činu a všetky dôkazy mimoriadne zdrvujúce. 

Obhajca odsúdenej matky sa snažil prípad zachrániť a porote ukazoval jej spoločné fotky so synom Ezrom. 

„Vyzerá to ako mama, ktorá chce zabiť svoje dieťa?“ spýtal sa Hollander držiaci fotografie. „To, že sa to stalo, neznamená, že spáchala zločin.“

Zdroje: TV Markíza, FOX29

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá