Rodičia mu na začiatok prispeli. Teraz je aj vďaka nim najbohatším mužom sveta

  • Cesta k bohatstvu a sláve nebola pre Jeffa Bezosa na začiatku jednoduchá
  • Najbohatší muž sveta do svojho podnikania zatiahol aj vlastnú rodinu, no risk sa mu vyplatil
  • Za 20 rokov fungovanie Amazonu sa mu podarilo svoje zisky znásobiť hneď niekoľkokrát
41841324665_098c5e2b8b_h
flickr.com
  • Cesta k bohatstvu a sláve nebola pre Jeffa Bezosa na začiatku jednoduchá
  • Najbohatší muž sveta do svojho podnikania zatiahol aj vlastnú rodinu, no risk sa mu vyplatil
  • Za 20 rokov fungovanie Amazonu sa mu podarilo svoje zisky znásobiť hneď niekoľkokrát

Kým sa Jeff Bezos dostal z pozície začínajúceho biznismena na prvú priečku najbohatšieho muža sveta, ubehlo veľa rokov a jeho cesta na vrchol nebola jednoduchá.

Písal sa rok 1995 a Bezos si založil spoločnosť pod názvom Amazon, avšak pôvodne sa mala volať Cadabra, no nakoniec si to rozmyslel. Aby svoj plán vytvoriť jednu z najväčších spoločností sveta mohol pretaviť do reality, potreboval investorov. Bezos sa preto obrátil na svojich najbližších.

Jeho rodičia, matka Jackie a otec Mike si mysleli, že nápad s ktorým prišiel ich syn, má potenciál. Rozhodli sa mu preto pomôcť a do nápadu budúceho najbohatšieho muža sveta vložili svojich 245 tisíc dolárov veriac, že jedného dňa sa im vložená investícia vráti.

Bezos ich v tom čase varoval, že je 70% pravdepodobnosť, že sa spoločnosti nebude dariť. Nuž, v súčasnosti prekročila hodnota spoločnosti Amazon hranicu 1 bilióna amerických dolárov a podľa portálu Bloomberg sa údajná investícia rodičov Jeffa Bezosa zvýšila na hodnotu 30 miliárd dolárov. Mike a Jackie by tak spoločne zarobili viac ako spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen či zakladateľ Tesly, Elon Musk.

Samotný majetok Jeffa Bezosa sa odhaduje na približne 147 miliárd dolárov a vďaka tomu preskočil dlhodobo najbohatšieho muža sveta, Billa Gatesa. Jeho majetok sa odhaduje na približne 93 miliárd amerických dolárov.

Rodičia Jeffa Bezosa nie sú jediní z rodiny, ktorí verili v úspešnú budúcnosť Amazonu. Aj Bezosovi súrodenci vlastnia akcie Amazonu, a to odhadom v desiatkach miliónov dolárov.

Bezosova rodina založila v roku 2001 nadáciu Bezos Family Foundation, ktorej hlavným poslaním je podpora vzdelanosti detí a investície spojené so zlepšovaním úrovne vzdelania a životnej úrovne detí. Do roku 2016 darovali viac ako 500-tisíc akcií spoločnosti, čo predstavovalo čiastku približne 20 miliónov dolárov.

„Mali sme šťastie, že sme dokázali ušetriť každý drobák, ktorý sme zarobili. Vďaka tomu sme mohli byť takí štedrí na začiatku Jeffovho podnikania. Zvyšok už je história.“ povedal Mike Bezos, pôvodom z Kuby, odkiaľ v mladosti emigroval do Spojených štátov.

zdroj: bloomberg.com / businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech