Rodičia na východe Slovenska majú strach o životy svojich detí. Prenasleduje ich neznámy muž

  • V Košiciach maloleté osoby prenasleduje podozrivá osoba
  • Láka ich k sebe do auta
  • Prípad má už v rukách polícia
Polícia pátra po Márii
Ilustračná fotografia TASR/Roman Hanc
  • V Košiciach maloleté osoby prenasleduje podozrivá osoba
  • Láka ich k sebe do auta
  • Prípad má už v rukách polícia

Košice zažívajú situáciu ako z hororu. Tamojšie deti má údajne prenasledovať neznámy muž a taktiež ich k sebe lákať na rôzne ponuky. Jeho obete pritom ledva navštevujú základnú školu. O udalosti informuje RTVS

Číha na deti

Neznámy muž na východe Slovenska vyvoláva obavy rodičov. Ich potomkov sa má totiž snažiť nalákať do auta na cukríky, alebo sa ich pýta, kde sa nachádza napríklad pošta či úrad.

Následne sa tvári, že inštrukciám detí nerozumie, a žiada ich, aby si k nemu do auta prisadli. Rodičia detí na podozrivého muža upozornili na sociálnych sieťach. Prípad sa už dostal do rúk polície.

Najpresnejšie skúsenosť pre RTVS opísala matka 10-ročného Alexa, ktorého sa potencionálne nebezpečný muž snažil zlákať práve na spomínané otázky. „Zastavil ho chlap v tmavom čiernom aute. Bola to Kia s tmavými fóliami. Chlap mal na sebe šiltovku a oslovil ho s tým, že ‚ahoj, prosím ťa, nevieš, kde je pošta?‘. Že či by si nemohol k nemu sadnúť a ukázať mu, lebo on tam nevie trafiť. Syn to automaticky odmietol,“ priblížila.

Strašidelný zážitok s mužom má mať hneď niekoľko detí. „Mám kamaráta z 5. C. Pýtal sa ho niečo také ako, že či s ním nechce ísť niekde nakupovať, že mu kúpi cukríky,“ uviedol žiak košickej základnej školy. „Taký človek pri zelenom aute láka deti do auta, že či nechcú ísť objavovať,“ opísal ďalší.

Podozrivá osoba mala byť spozorovaná už vo viacerých častiach východoslovenského mesta, ale aj v priľahlých dedinách. Polícia však doposiaľ žiadne bližšie informácie nemá. V danej veci nebolo podané ani trestné oznámenie.

Článok budeme aktualizovať.

Zdroj: RTVS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá