Rodina z Holandska vymenila celý svoj majetok za Bitcoiny

  • Teraz žijú v kempe a čakajú na ďalší veľký “boom” v kryptomenách.
  • Teraz žijú v kempe a čakajú na ďalší veľký “boom” v kryptomenách.

39-ročný Didi Taihuttu presťahoval svoju rodinu do kempingu neďaleko mesta Venlo v Holandsku po tom, ako predal svoj dom, auto, motorku, detské hračky a iné rodinné majetky. Bitcoin a Blockchain, technológia za menou eliminuje potrebu tretej strany, napríklad banky, na schvaľovanie platieb, pretože sieť počítačov vedie záznamy o všetkých transakciách. Holanďan sa domnieva, že táto technológia transformuje úlohu bánk v spoločnosti – a že rozvíjajúca sa mena toho dokáže viac.

„Ľudia hovoria: Si blázon“, povedal Taihuttu pre Business Insider. „Internet bol revolúciou pre informácie. Myslím si, že Blockchain a kryptomeny budú revolúciou pre menový systém. Za päť rokov si všetci povedia: Mohli sme to vidieť. Ja na túto zmenu reagujem teraz,“ povedal o svojom rozhodnutí prijať obrovské riziko.

Špecialista na IT, jeho manželka a tri dcéry sa práve vrátili z deväťmesačného výletu cez Austráliu a Áziu. Počas týchto ciest sa stretol s kolegami obchodníkmi, ktorí ho inšpirovali na to, aby sa podieľal na obchodovaní s kryptomenami. „Som podnikateľ, takže keď som prvýkrát počul o Bitcoine, povedal som si: idem do toho.“

Ale to nie je po prvýkrát, kedy sa Taihuttu stretol so svetom kryptomien. Má na svedomí aj firmu na ťaženie Bitcoinov, ktorá kryptomenu ťažila pomocou siete počítačov a grafických kariet. Keď sa cena Bitcoinu v roku 2013 vyšplhala na niekoľko stoviek eur, predal celé svoje akcie bez toho, aby si uvedomil, že cena v budúcnosti ešte poriadne porastie.

„Ak by som vedel, že o štyri roky neskôr bude jeho cena desaťnásobná, potom by som samozrejme nepredal všetko,“ povedal podnikateľ. „Ale vtedy som si myslel: Musím dosiahnuť zisk.“

foto: pixabay.com

Po tom, čo sa mu nedarilo platiť účty, keď išlo jeho portfólio ku dnu, investoval všetko do Dogecoinu, novej meny, ktorá si zo začiatku na trhoch neviedla dobre. „Mal som ich obrovské množstvo, ale nestáli za nič. Portfólio, ktoré som v tom čase mal, malo hodnotu asi 200 eur,“ povedal.

Avšak počas jeho cestovania mu bolo odporúčané, aby sa pozrel na svoje podhodnotené menové podiely – len aby zistil, že mena dosiahla dvadsaťnásobok svojej predchádzajúcej hodnoty. „Kvôli Dogecoinu som si uvedomil: vo svete sa niečo deje,“ povedal podnikateľ. „Nie je to náhoda, pomyslel som si, a vrátil som sa k tomu.“ Majetok údajne predal do rezervácie obchodníkovi s kryptomenou za cenu 85 Bitcoinov – čo v dobe predaja zodpovedalo asi 300 000 eurám. Tento krok je určite odvážny, ale je otázne, či sa mu aj vyplatí. A čo ty? Išiel by si do toho?

 

zdroj: independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK