Rodinný dom v Karpatoch je dôkazom, že dokonalosť celku sa skrýva v detailoch

  • Dielo z ateliéru MOROCZ_TACOVSKY ponúka zaujímavé, premyslené detaily a racionálny koncept.
a1
archív: Martin Žilka
  • Dielo z ateliéru MOROCZ_TACOVSKY ponúka zaujímavé, premyslené detaily a racionálny koncept.

Dom je súčasťou novovznikajúcej satelitnej štvrte na západných svahoch Karpát. Dve obytné podlažia dopĺňajú obslužné priestory situované v suteréne. Poschodie je oproti prízemiu ustúpené, čo umožnilo vznik pobytových strešných terás. Použitie plochej strechy bolo tiež podmienené stavebnou reguláciou.

Dom je situovaný pozdĺž severovýchodnej hranice pozemku. Hlavná orientácia obytných miestností je juhozápadná a juhovýchodná, smerom do záhrady. Za obývacou časťou je umiestnené zastrešené sedenie s grilom, ktoré komunikuje so záhradou cez drevené tieniace prvky.

Dispozícia domu odzrkadľuje potreby početnej rodiny. Na otvorený priestor obývacej izby nadväzuje kuchyňa s jedálňou. V dome je päť izieb, dve pracovne a potrebné zázemie (hygiena, šatník, práčovňa, technická miestnosť, sklady, dielňa). Garáž je dimenzovaná pre dve autá. Dom je vybavený rekuperáciou, zaujímavosťou je vírivka s výhľadom, umiestnená na strešnej terase.

„Viac podobných čánkov nájdeš na Archinfo.sk.“

Na objekte je použitý kontaktný zatepľovací systém s bielou omietkou. Na poschodí tvorí pohľadovú vrstvu omietka, ktorá imituje betónovú štruktúru. Garážová brána je precízne zakomponovaná do vstupnej časti domu. Segmenty presne nadväzujú na členenie antracitových fasádnych panelov.

zdroj: archinfo.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech