Rodinný výlet skončí surovým útokom. Dcéra možno pozná pravdu, ale všetko zapiera

  • Od 6. septembra patria stredy novému predstavovanému titulu TV JOJ s názvom Prokurátorka
  • Najnovšie diely riešia vraždu imigrantky z Pakistanu a vraždu matky, ktorá psychicky týrala svoju dcéru
  • Prípady vychádzajú zo skutočných káuz elitného slovenského prokurátora
Seriál Prokurátorka
TV JOJ
  • Od 6. septembra patria stredy novému predstavovanému titulu TV JOJ s názvom Prokurátorka
  • Najnovšie diely riešia vraždu imigrantky z Pakistanu a vraždu matky, ktorá psychicky týrala svoju dcéru
  • Prípady vychádzajú zo skutočných káuz elitného slovenského prokurátora

Televízia JOJ má za sebou počas posledných mesiacov viaceré úspešné projekty. Po uvedení seriálu Iveta či akčnej komediálnej kriminálky Einstein prichádza na obrazovky s ďalšou kriminálkou s názvom Prokurátorka.

Seriál Prokurátorka od scenáristov úspešného titulu Za sklom je inšpirovaný skutočnými kauzami prokurátora JUDr. Jána Šantu. K seriálu vznikli na bratislavskej Kolibe kompletné ateliéry, v ktorých od konca februára vznikalo celkovo 16 epizód nového pôvodného seriálu.

V každom z dielov sa tím policajtov pod vedením svojho šéfa zaoberá náročnými prípadmi, ktoré dozoruje samotná prokurátorka. Prípady predstavujú trestné kauzy, pri ktorých sa z podozrivých stanú obvinení alebo sa svedok počas výsluchu prizná k činu na základe silných dôkazov.

„Každá epizóda predstaví jeden uzavretý prípad, pričom všetky pochádzajú z reálnych prípadov, ktoré sa stali aj v skutočnosti a pochádzajú z pera známeho slovenského prokurátora Jána Šantu. Nad jednotlivými prípadmi sa seriálom vinie dlhodobý kriminálny prípad, ktorý súvisí priamo s hlavnou hrdinkou, prokurátorkou Sárou, ktorú stvárňuje Zuzana Mauréry,“ uviedol na Facebooku generálny riaditeľ televízie JOJ Marcel Grega.

_DSC1982
zdroj: TV JOJ - Seriál Prokurátorka od scenáristov úspešného titulu Za sklom prichádza na obrazovky už 6. septembra. Je inšpirovaný skutočnými kauzami prokurátora JUDr. Jána Šantu.
Seriál, aký televízne obrazovky ešte nezažili

Nový kriminálny seriál Prokurátorka poukazuje na reálne prípady z 90. rokov, na ktorých kedysi pracoval slovenský prokurátor JUDr. Ján Šanta, známy z kauzy zmeniek.

Ján Šanta cez prácu prokurátorky Sáry (Zuzana Mauréry) v spolupráci s vyšetrovateľom Viktorom (Lukáš Vaculík) prináša neštandardný uhol pohľadu na odhaľovanie zločinov.

„Verím, že to bude pútavé. Ale musím dodať, že sme nechceli priniesť tie kauzy, ktoré sú notoricky známe a ktoré už boli publikované,“ tvrdí v rozhovore pre Aktuality.sk prokurátor Ján Šanta.

Prokurátorka prípady rieši spoločne s políciou, ktorá pracuje pod jej dozorom. Vyšetrované trestné činy sú väčšinou vraždy, ťažké ublíženia na zdraví s následkom smrti, znásilnenia, únosy. Vypočúvanie tvorí jadro príbehu každej jednotlivej epizódy seriálu. Nad jednotlivými prípadmi sa seriálom vinie i jeden zložitý osobný príbeh prokurátorky.

Ide o dlhodobo nevyjasnený kriminálny prípad, ktorý súvisí priamo s hlavnou hrdinkou, prokurátorkou Sárou, a dotýka sa jej osobného života. Ovplyvnil ju nielen súkromne, ale i profesionálne.

Bude základom pre jej diskreditáciu a zničenie jej reputácie, aj napriek silným morálnym zásadám a neúplatnosti, ktorými je známa. Sleduj seriál Prokurátorka o 20:40 na TV JOJ →

Hviezdne herecké obsadenie

Seriál poukazuje nielen na vyšetrovanie prípadov pod dohľadom prokurátorky, ale nahliada aj do súkromia poručníkov, nadporučíkov, majora kriminálneho oddelenia aj samotnej prokurátorky.

V súkromnom živote prokurátorky Sáry Wolfovej (Zuzany Mauréry) zohráva veľkú rolu dráma s jej nevlastnom dcérou a zmiznutým manželom. K Sáre má však veľmi blízko jej kolega Viktor Bartoš, ktorého stvárňuje český herec Lukáš Vaculík.

Viktor je tiež bývalý parťák Sárinho nezvestného manžela. Milenecký vzťah medzi Sárou a Viktorom je komplikovaný, no v práci sa rešpektujú. Viktorove priestupky však prokurátorka nikdy nenechá bez povšimnutia.

Na rozdiel od prísnej prokurátorky je Viktor veľký pohoďák. Už v prvej epizóde však Sára ukázala, že má pochopenie pre ľudské slabosti a od kolegov vyžaduje nadmernú profesionalitu.

„Seriálová novinka, za ktorou režisérsky stoja Pavel Soukup a Viťa Procházka, prinesie výnimočné herecké obsadenie s ústrednou dvojicou hrdinov, ktorých stvárnia Zuzana Mauréry v úlohe elitnej prokurátorky a Lukáš Vaculík ako šéf policajných vyšetrovateľov. Spolu s nimi sa ako ďalší vyšetrovatelia predstavia Dominika Morávková, Marta Potančoková či Ivan Martinka,“ ozrejmuje generálny riaditeľ televízie Joj Marcel Grega.

DSC01457b
zdroj: TV JOJ - Seriál poukazuje nielen na vyšetrovanie prípadov pod dohľadom prokurátorky, ale nahliada aj do súkromia poručníkov, nadporučíkov, majora kriminálneho oddelenia aj samotnej prokurátorky.

Nejde o klasickú kriminálku

Prokurátorka nie je ani tak klasická kriminálka, je skôr postavená na silnej charizmatickej postave, keďže v každej časti je ťažisková pozornosť sústredená na prokurátorku Sáru, ktorú stvárňuje Zuzana Mauréry, ako profesionálku v práci, no menej šťastnú ženu v súkromnom živote.

Zuzana Mauréry patrí medzi najznámejšie slovenské herečky. O jej kvalitách netreba pochybovať a úlohy prokurátorky sa zhostila skutočne excelentne. Síce stvárňuje nie jednoduchú hereckú rolu a rozoberá náročné trestné činy, hovorí o nich bezprostredne, čo pôsobí veľmi prirodzene.

Chémia medzi ňou a Viktorom však trocha pokrivkáva, to isté platí aj o vyobrazení vedľajších postáv, ako napríklad vyšetrovateľky Andy Kulajovej, ktorú si zahrala herečka Dominika Morávková, známa zo seriálu Nemocnica. 

73cc1a16-5af6-461c-962c-bc4118a9d1d6
zdroj: TV JOJ - Dominika Morávková, známa zo seriálu Nemocnica, si v Prokurátorke zahrala vyšetrovateľku Andy Kulajovú.

Napätie a dráma, ktorá je návyková

Každá epizóda seriálu sa zameriava na nový typ zločinu. V centre 7 a 8 dielu stojí vražda imigrantky z Pakistanu a vražda matky, ktorá psychicky týrala svoju dcéru. Ťahákom je okrem kriminálnych prípadov zistenie, kde sa nachádza nezvestný muž prokurátorky, aj jej vzťah s Viktorom či nevlastnou dcérou.

Smerovanie kriminálnych prípadov nie je predvídateľné hneď v úvodných minútach a neraz prípad končí úplne inak, než sme očakávali. Práve tým si seriál získava divákovu pozornosť a stáva sa priam televíznym návykom. 

O čom bude 8 diel?

8 diel nás okrem výsluchovej miestnosti prenesie aj na rodinný výlet, ktorý však skončí vraždou. Matku, ktorá neustále ponižuje a psychicky deptá svoju dcéru, niekto ubil na smrť stoličkou. 

Podozrivá dcéra zo strachu o svoj život a život malého dieťaťa si vymýšľa, klame, ale nie dosť dôveryhodne. No a ako to už býva, sa na jednej z otázok sa nachytá a pravda vyjde najavo. Kto v skutočnosti zavraždil jej matku? Sleduj seriál Prokurátorka o 20:40 na TV JOJ  →

279655414_394341912700087_2701186422831603668_n
zdroj: TV JOJ - Seriál ponúkne divákom 16 dielov. V každej časti seriálu rieši tím policajtov pod vedením svojho šéfa komplikované, ťažké prípady, ktoré dozoruje prokurátorka.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá