Rok 2020 so statusmi Igora Matoviča: 10 pamätných kúskov, ktoré rozvírili hladiny internetu

  • To, že sa pán premiér s obľubou k ľuďom prihovára prostredníctvom sociálnych sietí, nie je žiadnou novinkou
  • Nad mnohými príspevkami však Slovensko nechápavo krútilo hlavou
  • Aj napriek tomu, že sa Igor Matovič podobným štýlom komunikácie snaží priblížiť ľuďom, tento spôsob je občas kontraproduktívnym
Matovič Igor
  • To, že sa pán premiér s obľubou k ľuďom prihovára prostredníctvom sociálnych sietí, nie je žiadnou novinkou
  • Nad mnohými príspevkami však Slovensko nechápavo krútilo hlavou
  • Aj napriek tomu, že sa Igor Matovič podobným štýlom komunikácie snaží priblížiť ľuďom, tento spôsob je občas kontraproduktívnym

Je tu koniec roka a s ním aj určitá bilancia. Asi nemusíme hovoriť akým rok 2020 bol. Za spomienku však stojí náš pán premiér a jeho slávne statusy. Slovné spojenie ,,nepokazme si to“ naberá úplne iný rozmer. Nevieme totiž, čo sa kazí viac. Či sú to vzájomné vzťahy súčasnej vlády, alebo komunikácie pána Matoviča prostredníctvom Facebooku. Neadekvátne, emotívne, polarizujúce ale aj úsmevné. Také boli príspevky nášho pána premiéra, ktorý mal v čase keď článok vznikol 264 814 sledovateľov. Zoradili sme ich od najnovších po najstaršie.

Anketka

Tie má pán Matovič očividne najradšej, nakoľko sa ich drží už dlhšiu dobu. Text, ktorý je súčasťou jeho statusu však viac pripomína vyhlásenie súťaže nejakého influencera a nie status hodný postu premiéra. Je milé vidieť, že si ceníte názor ľudí zdola. Dá sa to však ukázať aj inak ako výrokom: Maminu a Pavlínku však budem prehovárať len vtedy, ak lajkov a srdiečok bude aspoň 10 tisíc. Inak to považujem za Váš súhlas, že stačí, aby som ja išiel na očkovanie až po 90 dňoch, t.j. koncom marca.“

OČKOVANIE ZABÍJA? 🩸… (ANKETA)… toto je status určený výhradne ľuďom, ktorí neveria očkovaniu proti Covid-19.Dnes…

Posted by Igor Matovic on Sunday, December 27, 2020

Haj evrybady

Všetci si určite spomíname na výstup pred kamerou v Bruseli a premiérove ,,One time, next time.“ Spomínané video sa stalo virálnym a dokonca naň bolo vytvorených aj niekoľko remixov. Neskôr však ukázal, že jeho angličtina skutočne nie je až taká zlá, za akú sme ju všetci považovali. Z videa, ktoré pridal 20. novembra sa ozvalo: ,,Hi everybody, I am Igor from Slovakia. I´m prime minister here for first time and probably last time.“ Či ale pán premiér poslednú časť druhej vety myslel skutočne vážne, alebo šlo znova iba o podľahnutie emóciám, zistíme až s odstupom času.

Spiaci „dunčík“ Kiwi

,,Hneď by som si to s našim – po mojom – dunčíkom vymenil,“ píše Igor Matovič na Facebooku. Po otvorení tohto príspevku určite nadobudneš pocit, že sa nachádzaš na virtuálnej výstave psích plemien. V komentároch sa totiž našli kúsky, ako pes so slovenským šálom na hlave či fotografia domácich miláčikov s odkazom: ,,Náš Benynko a Blackota…alias Vodca a šéf!“ Igor Matovič si teda na okamih pomýlil funkciu premiéra s povolaním influencera. Je ale možné povedať, že tak je tomu už dlhšiu dobu.

Hneď by som si to s naším – po mojom – Dunčíkom (ofic Kiwi) vymenil,)

Posted by Igor Matovic on Sunday, November 15, 2020

Najťažšie sú obdobia, keď to na Riša opäť príde

Podobné slová sa objavili v statuse z 13. novembra. Slovné útoky medzi Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, často pôsobili ako boj o kýblik detí na pieskovisku. Keď vicepremiér na Facebooku skritizoval návrh Komunitného testovania, ktoré malo zabezpečiť otvorenie niektorých prevádzok, dočkal sa prudkej odozvy. Počas tlačovky sa pán premiér spýtal, či bude Sulík kopať hroby aj to, kto bude pochovávať mŕtvych. Vo svojom statuse taktiež dodal: ,,LENŽE, to by sa nemohol niekto v Dubaji nudiť a jedným statusom spod slnečníka všetko zničiť. Bohužiaľ, Richard Sulík, vyhlásil plán na Komunitné testovanie za hlúposť a tým celý tento projekt – s cieľom otvoriť všetky dotknuté prevádzky od 30. novembra – definitívne pochoval.“

OTVÁRAME DIVADLÁ, KINÁ A KOSTOLY… alias Sulíkova pascaZrejme ste postrehli, že som stredu strávil rokovaniami so…

Posted by Igor Matovic on Friday, November 13, 2020

Slovník slovenského jazyka

Na tlačovej konferencií, jednej z mnohých, kde neovládol emócie, o poslankyni z SaS Jane Bittó Cigánikovej povedal, že často klame. Dodal, že sa príliš nečuduje, nakoľko to má vraj trochu aj v mene. Mnohí podobné označenie nepochybne považovali za rasizmus. Namiesto uznania svojej chyby sme sa opäť dočkali len sebaobhajoby. V jednom zo statusov uviedol: ,,Niečo pre zlých ľudí, ktorí úmyselne šíria blud, že keď niekomu poviete, že cigáni, tak ste rasista.“ V Slovníku slovenského jazyka sme sa teda pohrabali aj my a do oka nám padlo jedlo slovo a jeho význam: Egocentrizmus – snaha klásť vlastné ja do stredu všetkého myslenia a konania.

Slovník slovenského jazyka … niečo pre zlých ľudí, ktorí úmyselne šíria blud, že keď niekomu poviete, že cigáni, tak ste rasista:

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 11. novembra 2020

Som vytretý

Nie, pán premiér to nemyslel tak, ako to mnohí pochopili. Poukazoval na to, že už prešiel testovaním. Nadpis tohto statusu však nebol hlavným highlightom. Ním bol celý status ako taký. Ako vedúci člen vlády nám šiel opäť dokonalým príkladom. Tentokrát v súvislosti s infantilným vtipom: ,,Keď som čakal na odber, tak som len tak mimochodom utrúsil, že nemám čuch a chuť … hneď som mal okolo seba kopu plaču.“ Za tým však dodal, že chuť aj čuch má, nakoľko cítil omeletku, ktorú jedol na raňajky.

Už som vytretý😷 … keď som čakal na odber, tak som len tak mimochodom utrúsil, že nemám čuch a chuť … hneď som mal…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 6. novembra 2020

Babo, raď!

Igor Matovič bol už v minulosti známy tým, že s obľubou zapájal ľudí do vecí verejných. Svojho štandardu sa drží aj na poste premiéra. V septembri totiž uviedol, že by chcel nevestám veľmi pomôcť, no nevie ako. To by nebolo ničím poburujúcim, nakoľko priznať bezmocnosť je ľudské. Zarážajúci bol až fakt, keď si pýtal rady od ľudí, ktorí tak mali spraviť dolu v komentároch. Aby nezabudol na stredoškolákov, na záver dodal: ,,Ak vás niečo rozumné napadne, skúste porozmýšlať aj o plesoch či stužkových. Dík.“ Aspoň že pekne poďakoval.

🌹💍👠 Nevesty, chcem vám pomôcť, ale priznávam, že neviem ako presne … a nehanbím sa to priznať … aj keď sa to na…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Pondelok 14. septembra 2020

Pelleho inštrumenty

Tak znel nadpis jedného z príspevkov, ktorý bol opäť kontraproduktívnym. Namiesto pobavených ľudí sa dočkal nepeknej kritiky. Niet sa čomu čudovať, podobné veci na sociálne siete nepatria. Nech už boli predmety nájdené v zásuvke kohokoľvek.

PELLEHO INŠTRUMENTY Mám v kancelárii pár skriniek a tie majú pár zásuviek … nuž a teraz som otvoril jednu dosial…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Pondelok 27. apríla 2020

Prstocuc

V príspevku z 10. apríla pán premiér ľuďom odkazuje, že o ďalších opatreniach budú rozhodovať odborníci. Vraj žiaden Fero, ani Anča a ani on. Či tomu tak naozaj bolo a hlavné slovo mali v tomto prípade skutočne epidemiológovia, infektológovia a verejní zdravotníci asi nikdy nezistíme.

ROZHODNÚ ODBORNÍCI, NIE PRSTOCUC POLITIKOV Chcem ubezpečiť všetkých, ktorí si dovidia ďalej od nosa, že o prípadnom…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 10. apríla 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech