Roky hľadá svojho syna Ivana: Nová svedkyňa tvrdí, že ho mali brutálne zavraždiť vlastní kamaráti

  • Ivan Rafael zmizol bez stopy pred deviatimi rokmi
  • Teraz sa jeho matke ozvala žena, ktorá tvrdí, že ho mali zabiť a pochovať kamaráti z partie
Nezvestný Ivan Rafael a jeho rodina
Na fotografii je matka nezvestného Ivana s rodinou a fotografia Ivana Rafaela z databázy patros, FB matky/minv.sk
  • Ivan Rafael zmizol bez stopy pred deviatimi rokmi
  • Teraz sa jeho matke ozvala žena, ktorá tvrdí, že ho mali zabiť a pochovať kamaráti z partie

Ivan Rafael je nezvestný takmer desať rokov. Kamaráti ho mali 7. apríla 2013 vyložiť pred domom v Žiari nad Hronom. Od tej doby chlapca nikto nevidel. Matka strateného Ivana je presvedčená o tom, že jej vtedy 19-ročný syn zomrel násilnou smrťou. Nové skutočnosti v prípade nasvedčujú tomu, že jej verzia nemusí byť ďaleko od pravdy. 

Anna Rafaelová po svojom synovi pátra už neuveriteľných deväť rokov. Aj po takom dlhom čase sa jej pri spomienke na milovaného potomka tisnú slzy do očí.

V nádeji, že by Ivana mohol niekto aj po rokoch spoznať, zverejnila na svojej sociálnej sieti viacero videí, v ktorých prosila ľudí o pomoc. Vzápätí sa Anne ozvalo dievča zo zahraničia. Z toho, čo zúfalej matke nezvestného syna vyrozprávala, tuhne krv v žilách.

@janarafaelova31

♬ původní zvuk – Jana rafaelova

Otázky sme viackrát zaslali Národnej kriminálnej agentúre, ktorá podľa našich informácií prípad vyšetruje. Hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka naposledy reagoval iba stručne.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v tejto veci vedie trestné stíhanie pre zločin zabitia (podľa § 147  TZ), ktoré začal dňa 17.08.2022, a doposiaľ nie je ukončené. Bližšie informácie v súčasnej dobe nie je možné poskytnúť.“

Gratulácie sa zvrtli

Aby ste však pochopili všetky súvislosti záhadného zmiznutia mladého muža, musíme sa vrátiť na začiatok tohto záhadného prípadu. Bolo to podvečer 7. apríla 2013, keď Ivan odišiel z domu na oslavu narodenín jedného z najlepších kamarátov. 

Nezvestný Ivan Rafael.
zdroj: Minv.sk

Partia troch mladíkov a jednej dievčiny sa večer stretla v Žiari nad Hronom na mieste, ktoré prezývali „za garážami“. Tu vypili asi dva litre vína. Neskôr sa všetci spoločne vybrali do miestneho pohostinstva s názvom Martinka, no a už tu sa svedecké výpovede z polície, ktoré redaktorke Startitup poskytla matka nezvestného, začínajú rozchádzať.

Čo vypovedali členovia partie

Na úvod si predstavme postavy, ktorých konanie zohrávalo pri zmiznutí chlapca kľúčovú rolu. Zoltán H., Július N. a nezvestný Ivan boli trojka najlepších kamarátov. Adela K. bola priateľka Júliusa N. a Ivanovi rodičia sa volajú Anna a Gejza.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá