Rolls-Royce pozastavil výrobu automobilov. Teraz vyrába „najexkluzívnejší med sveta“

  • Koronakríza neobchádza ani tie najluxusnejšie značky sveta
  • Výnimkou nie je ani automobilka Rolls-Royce, ktorá  dočasne pozastavila výrobu svojich luxusných limuzín
  • To však neznamená, že sa tu nič nedeje, momentálne má plné ruky medu
kess
Foto: Rolls-Royce
  • Koronakríza neobchádza ani tie najluxusnejšie značky sveta
  • Výnimkou nie je ani automobilka Rolls-Royce, ktorá  dočasne pozastavila výrobu svojich luxusných limuzín
  • To však neznamená, že sa tu nič nedeje, momentálne má plné ruky medu

Spoločnosť sa naplno venuje svojmu včelínu, z ktorého vychádza „Najexkluzívnejší med na svete.“  Tento med je určený pre zákazníkov či obchodných partnerov automobilky. Nie je to však len o bezduchom materiálnom pozlátku, „Rolls-Royce Honey“ je projekt, ktorého cieľom je upozorniť ľudí na problém hromadného vyhynutia včiel vo svete. Ten môže veľmi ľahko viesť až k potravinovej kríze.

Britské včelie impérium

Za produkciou Rolls-Royce Honey stojí približne 250 000 včiel, ktoré žijú v areáli továrne v Goodwoode v západnom Sussexe. Automobilka informuje, že jej včelstvo prežilo zimu v dokonalom zdraví. Ich včely tak môžu opeľovať pol milióna stromov, kríkov či divokých kvetov, ktoré rastú v okolí na ploche až 17 hektárov. Okrem toho areál Rolls-Royce disponuje aj zelenými strechami, ktoré tvoria spolu viac ako 3 hektáre.

zdroj: Rolls-Royce

Včelín Goodwood vznikol v roku 2017 a má 6 drevených úľov. Vytvorili ich zamestnanci automobilky, ktorí sú zodpovední za každodennú personalizáciu automobilov britskej spoločnosti. Päť úľov je pomenovaných po jednotlivých modeloch Rolls-Royce – „Phantom“, „Wraith“, „Ghost“, „Dawn“ a „ Cullinan “. Šiesty, na počesť sošky zdobiacej kapotu automobilov Rolls-Royce, sa nazýva „Duch extázy “.

kampan zadarmo od startitup

Rolls-Royce sa stáva ekologickejším

Pokles počtu včiel medonosných prinútil Rolls-Royce k zapojeniu sa aj do akcie Bee Lines. Jej cieľom je  povzbudiť poľnohospodárov a vlastníkov pôdy, aby vytvárali nové kvetinové záhony okolo anglického národného parku South Downs.  Nejde však o jediný „zelený” projekt, do ktorého sa výrobca luxusných modelov áut zapojil.

zdroj: Rolls-Royce

„V sídle spoločnosti využívame obnoviteľnú energiu, máme systém na správu dažďovej vody a vytvorili sme útočisko pre voľne žijúce vtáky. Vďaka tomu je naša továreň Goodwood jedna z ekologicky najpriaznivejších zariadení svojho druhu,“ hovorí Richard Carter, komunikačný riaditeľ automobilky. Rolls-Royce však nie je jedinou automobilkou, ktorá sa pustila do medových aktivít.

zdroj: Bentley

Aj Bentley sa príkladne stará o svoje včelstvo, ktoré tvorí viac ako 120 000 včiel medonosných. Tie ročne vyprodukujú 100 pohárov medu. Bentley sa chce podobnými aktivitami dopracovať k jasnému cieľu automobilky. Ambíciou je stať sa najudržateľnejším výrobcom luxusných automobilov.

Zdroje: Rolls-Royce, Bentley

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech