Rozdajte milióny chudobe, vyzýva miliardár Veléz. Dúfa, že vytvorí trend a bohatí ho budú nasledovať

  • David Vélez je miliardár, ktorý má na svedomí spoluvlastníctvo v najväčšej digitálnej banke na svete
  • Spolu s manželkou sa rozhodli, že prostredníctvom blogu budú vyzývať milionárov ku filantropii
David Vélez a Mariel Reyes
David Vélez a Mariel Reyes - filantropia, Instagram/forbescolombia, Unplash/kattyukawa
  • David Vélez je miliardár, ktorý má na svedomí spoluvlastníctvo v najväčšej digitálnej banke na svete
  • Spolu s manželkou sa rozhodli, že prostredníctvom blogu budú vyzývať milionárov ku filantropii

David Vélez je zakladateľ najväčšej samostatnej digitálnej banky na svete. Vlastní podiel v spoločnosti Nubank v hodnote približne 6 miliárd dolárov. Spolu s manželkou, Mariel Reyes, podpísal zmluvu, kde daruje väčšinu svojho majetku na pomoc pri riešení sociálnych problémov. 

Os segredos da revolução roxa do Nubank: http://bit.ly/2XFXiD4

Posted by Forbes Brasil on Tuesday, March 5, 2019

Filantropia ako rodiaci sa trend

Filantropiu okrem Véleza už v roku 2010 prisľúbili aj Bill Gates či Mark Zuckerberg. To motivovalo viac ako 200 multimilionárov z celého sveta. Informoval o tom portál Bloomberg

David Vélez dúfa, že filantropia je rodiaci sa a rastúci trend. Podľa neho sa totiž staršie generácie sústredili viac na budovanie vlastných dynastií a odovzdávanie ich svojim deťom a darovanie peňazí na charitu bolo pre nich bezpredmetné. 

zdroj: Unplash/Larm Rmah

Rodinná filantropická platforma

Miliardár založil svoj podnik v roku 2013. Cieľom bolo ponúknuť Latinskej Amerike prístup k lacnejším a menej byrokratickým finančným produktom, počnúc kreditnými kartami. Odvtedy sa Nubank rozrástla o viac ako 40 miliónov zákazníkov a bola ocenená 30 miliardami dolárov.

Manželia v súčasnosti čakajú štvrté dieťa a plánujú vytvoriť rodinnú filantropickú platformu. Cieľom má byť poskytnutie lepšieho vzdelávania a vodcovských schopností pre deti a mládež Latinskej Ameriky. 

Charita na blogu manželov

O dva roky staršia manželka Davida Véleza chce od miliardárov po celom svete vylákať peniaze, aby spoločne s manželom mohli investovať do svojich plánov. Vytvorili si aj blog, na ktorý sa dostaneš po kliknutí na internetovú stránku fivingpledge.org. Vysvetľujú na nej svoj zámer, tvrdia, že príležitosti na rozvoj pre niektorých ľudí nie je spravodlivo rozdelená. Podľa nich je Latinská Amerika región, ktorý má potenciál, ale napriek tomu tam veľa ľudí žije v chudobe. Nemajú tak príležitosť naplno rásť a rozvíjať sa. To potvrdil portál Today.in.24.  

Chcel by si byť multimiliardár ako Bill Gates?

Mariel Reyes sa okrem toho venuje aj ďalšej charitatívnej činnosti. Je vedúcou mimovládnej organizácie, ktorá školí chudobné ženy v oblasti počítačových technológií. Začínajúca spoločnosť sa volá Reprograma a je známa tým, že jej súčasťou sú najmä transtrodové ženy a ženy tmavej pleti. 

zdroj: givingpledge.org/screenshot
Zdroje: Today.in.24, bloomberg.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie