Rozhodnutie amerického prezidenta pobúrilo dokonca aj Severnú Kóreu

  • Severná Kórea sa zachovala správnejšie, ako veľmoc, na čele ktorej je Donald Trump a je to práve kvôli jeho arogancii a nevedomosti.
  • Severná Kórea sa zachovala správnejšie, ako veľmoc, na čele ktorej je Donald Trump a je to práve kvôli jeho arogancii a nevedomosti.

Severná Kórea je pravdepodobne najviac izolovaný národ na planéte. Dodržiava svoj prísny totalitný režim a je uzavretá pred celým svetom – s občasnou výnimkou Číny. Celé ich fungovanie je len o útlaku, cenzúre, vojenskej provokácii a aj sebestačnosti.

Je teda celkom zvláštne, keď si uvedomíme, že približne pred rokom podpísali Parížsku dohodu. Nielen, že podpísali, ich vláda ju dokonca ratifikovala, čo znamená, že aktívne pokračuje v plnení jej cieľov.

Nedávno sme sa mohli dočítať, ako USA kvôli ich prezidentovi Donaldovi Trumpovi, odchádza z Parížskej dohody. Severná Kórea sa zachovala presne naopak a tu vzniká jeden z najpodivuhodnejších príbehov tohto roka.

foto: commons.wikimedia.com

Severná Kórea na toto Trumpove rozhodnutie reagovala cez nemenovaného severokórejského úradníka z ministerstva zahraničných vecí. Vydal vyhlásenie, v ktorom hovoril o výške egoizmu a morálneho vákua, cez ktoré Trump hľadá vlastný blahobyt aj za cenu našej planéty.

Ďalej pokračoval: „Ktokoľvek sa rozhodne slepo dodržiavať toto Trumpove rozhodnutie, musí si byť plne vedomý, že história ich bude všetkých súdiť ako jedného.“

Jediné ďalšie dva štáty, ktoré nepodpísali dohodu boli Nikaragua a Sýria. Napríklad Sýria preto, že v nej zúri dlhoročná vojna a je im táto téma, tak trochu „ukradnutá“. Pokiaľ nepríde k nejakým zmenám, Amerika sa pravdepodobne pridá k týmto dvom krajinám, ktoré asi nechápu globálne otepľovanie.

foto: simple.wikimedia.org

Ústrednou myšlienkou severokórejskej propagandy je, že Amerika je ich nepriateľom číslo jedna, diablovým inkarnátom, špinou zeme – a preto nie je úplne prekvapujúce, keď v televíziách s radosťou hovoria o zlých amerických rozhodnutiach.

Severokórejský režim bol ešte nedávno Trumpovým fanúšikom počas volebnej kampane. Posledné mesiace ho už nazývajú ako neznalého. Je to celkom pochopiteľné a zároveň čudné súhlasiť so Severnou Kóreou.

V každom prípade Severná Kórea má veľmi nízku uhlíkovú stopu, takže ich účasť na Parížskej dohode nebude až tak meniť situáciu. Každopádne, je to pre nich asi len dobrý krok.

Zdroj článku: iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech