Rozpadnuté staré autá by si tu hľadal márne. Dubajské vrakovisko áut je rajom na zemi

  • Pri pohľade na luxus, ktorý majitelia odložili na vrakovisko v Dubaji sa ti zatočí hlava
  • Slovenské vrakoviská sú väčšinou plné rozpadnutých áut, ktoré svoju hlavnú úlohu už odohrali
  • Pri pohľade na luxus, ktorý majitelia odložili na vrakovisko v Dubaji sa ti zatočí hlava
  • Slovenské vrakoviská sú väčšinou plné rozpadnutých áut, ktoré svoju hlavnú úlohu už odohrali

Perla Spojených arabských emirátov dokáže stále prekvapiť. Okrem turistických atrakcií a prepychového života skrýva ešte jeden bonus, ktorý poteší najmä milovníkov áut.

Dubajská smotánka svoje luxusné vozy mení kedy uzná za vhodné. Aj preto tu na vrakovisku môžeš nájsť autá bez jediného škrabanca.

Vrakovisko ako zo sna

Mnohé autá, ktoré skončili na vrakovisku, nechali ich majitelia opustené na ulici. Iní nemali na úhrady splátok a tak sa auta radšej vzdali alebo ich museli z nejakého dôvodu nechať  nenápadne zmiznúť z povrchu zemského. Preto tu stojí obrovské množstvo zachovalých vozov bez jedinej chybičky.

Nech už sa ich bývalí majitelia rozhodli vzdať z akýchkoľvek dôvodov, z tohto miesta sa stala turistická atrakcia pre milovníkov luxusných áut. Pri pohľade na niektoré z nich nie je úplne jasné, prečo ostali stáť na tomto mieste.

Vrakovisko dokonca autá ponúka v online aukciách. Niektoré z nich síce nový domov už nikdy nenájdu, investícia do tých zachovalejších sa však určite oplatí.

Problémoví majitelia

Nie všetky autá sú hodné toho skončiť na takomto mieste. Nepoznačil ich ani čas, ani nehoda. Pravdepodobne tu skončili kvôli svojim problémovým majiteľom. 

Napríklad California T, ktorá vyzerá ako nová, šla do dražby s vyvolávacou cenou 26 539€, čo je úplne smiešna suma aj za predpokladu, že by mala nejakým spôsobom poškodenú karosériu. Tak tomu ale v tomto prípade nie je a hodnota auta je minimálne o 10 000€ vyššia. 

Nájsť tu môžeš aj niekoľkomesačný Mercedes-AMG G63. Jeho vlastník mal zrejme problémy so splátkami, inak sa jeho prítomnosť  na mieste pre vraky vysvetliť nedá. 

Ďalšie auto, ktoré jeho majiteľ nevedno prečo odložil na vrakovisko, je model 612 Scaglietti. Z peňazí zabudnutých za tienidlom je jasné, že sa veľmi ponáhľal. Na jeho škodu. 

Zdroj: autoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK