Ručné tvorené, bezdrôtové reproduktory umocňujú zvuk „zeme“

  • Čilsky dizajnér ručne vyrába reproduktory, ktoré ti umožnia počuť zvuk Zeme.
mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-2
  • Čilsky dizajnér ručne vyrába reproduktory, ktoré ti umožnia počuť zvuk Zeme.

Tieto zaujímavé reproduktory majú schopnosť znieť rovnako dobre, ako vyzerajú. Ručne-tvorené reproduktory kombinujú tradičné keramické techniky tvorby s modernou bezdrôtovou technológiou do jedného zariadenia.

mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-6

Foto: inhabitat.com

Jedinečný názov týchto hlinených reproduktorov je „Mapuguaquén“. Názov pochádza z jazyka Mapudungun a zároveň Portugalského slova, čo znamená „zvuk na zemi.“ Čílsky umelec adizajnér Pablo Ocqueteau ich vytvoril na hrnčiarskom kruhu, čím sa snažil udržať nažive staré tradície výroby takýchto predmetov. Tieto zaujímavé ručne tvorené reproduktory sú prezentované na Salone Satellite Milan Design Week.

mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-4

Foto: inhabitat.com

Na prvý pohľad by si si mohol myslieť, že tieto hlinené vázy sú určené na pestovanie alebo ako dekorácia, ale ich skutočný cieľ odhalíš, ako náhle zbadáš reproduktorový kužeľ. Reproduktory Mapuguaquén pochádzajú z tradičných Čílskych výrobných postupov.

mapu-guaquen-the-sound-of-the-earth-speakers-7

Foto: inhabitat.com

Namiesto použitia veľkých tovární, Ocqueteau vytvára tieto reproduktor ručným zmiešaním prírodných a technologických materiálov. Každý reproduktor má surový vzhľad v zemitých farbách, v kombinácii s korkovým dokončovaním okolo centrálneho reproduktora.

Zdroj článku: inhabitat.comZdroj prezentačného obrázku: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech