V Poprade ručne vyrába drevené postele na mieru s doživotnou zárukou. Slavomír Polaček je skutočný majster remesla

  • Šikovný stolár Slavomír Poláček sa venuje výrobe drevených postelí na mieru s doživotnou zárukou
  • Slavomír sa vyučil za stolára, avšak kúsky, pod ktoré sa podpisuje nie sú ani zďaleka bežnými drevenými výrobkami
slavocover
Robo Kočan
  • Šikovný stolár Slavomír Poláček sa venuje výrobe drevených postelí na mieru s doživotnou zárukou
  • Slavomír sa vyučil za stolára, avšak kúsky, pod ktoré sa podpisuje nie sú ani zďaleka bežnými drevenými výrobkami

Posteľ predstavuje pre mnohých z nás veľmi dôležitú súčasť života. To na čom a ako spíme môže mať vplyv na náš celý deň. Tí, ktorí spia na posteliach, ktoré vyrobil Slavomír Polaček, kamarátmi prezývaný aj Koláč, majú spánok zrejme o stupeň lepší. Nebolo by sa ani čomu čudovať, jeho ručne vyrábané postele sú predsa len inej kategórie ako prefabrikované kúsky z veľkoobchodov.

Slavomír sa vyučil za stolára, avšak kúsky, pod ktoré sa podpisuje nie sú ani zďaleka bežnými drevenými výrobkami. Svoju prácu povýšil na umenia a každý jeden kus dreva, ktorý cez jeho ruky prejde, dostane unikátny dizajn.

Predstava mať posteľ, ktorá spĺňa všetky tvoje tajné predstavy ako je veľkosť, materiál a dizajn stojí za to. Práve majster Slavomír Polaček vie tieto predstavy klientov premeniť na drevenú realitu a vdýchnuť drevu život.

Svoju prácu pritom robí v útulnej malej dielni, úplne sám a bez veľkých manufaktúrnych strojov. Práca s drevom preňho neznamená len prácu, je to zároveň aj jeho srdcová záležitosť.

Na dreve ho odmalička lákala jeho vôňa, farby a tvarovateľnosť. Ak viete ako s drevom pracovať, ste schopný mu vdýchnuť život a pri pohľade na Slavomírové výtvory je zjavné, že on túto prácu perfektne zvláda.

Jeho postele nie sú len pospájané kúsky dreva bez hlbšieho zmyslu. Zaujímavosťou na nich je predovšetkým použitie precízne vyrezávanej mozaiky, ktorú Slavomír vyskladáva z maličkých kúskov dreva. Svojmu remeslu sa venuje neďaleko Popradu v dedinke Jánovce už viac ako desať rokov.

K práci s drevom ho viedol už jeho dedo, ktorý bol taktiež stolár a v detstve ho aj s bratom k tomuto remeslu priučil a dal mu základné vedomosti potrebné pre kvalitného stolára.

Svoju prvú posteľ si Slavomír vyrobil sám pre seba. Bolo by predsa nelogické, aby si stolár kupoval posteľ v IKEI. Za cieľ si dal svojimi rukami vytvárať produkty, ktoré sú funkčné, ľudia ich potrebujú a môže na nich zanechať svoj „podpis.“ Presne tieto aspekty spĺňajú postele, ktorých výroba mu učarovala.

Ak si dnes u Slavomíra Polačka objednáš posteľ, „pribalí„ ti k nej aj doživotnú záruku, ktorú ti vo veľkoobchodoch zrejme nebudú vedieť ponúknuť. Cena takejto postele sa pritom pohybuje okolo 1900 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech