Rukojemnícka dráma na letisku v Hamburgu sa po 18 hodinách hrôzy skončila, muža zadržali

  • Nemecký Hamburg prežíva rukojemnícku drámu
  • Na letisku totiž ozbrojený muž drží svoju dcéru
hamburg letisko rukojemnícka dráma
Reprofoto: X/Nexta
  • Nemecký Hamburg prežíva rukojemnícku drámu
  • Na letisku totiž ozbrojený muž drží svoju dcéru

V nemeckom Hamburgu mala polícia plné ruky práce od sobotného večera až do nedeľného poobedia. Včera o ôsmej hodine večer totiž muž na svojom vozidle značky Audi prešiel cez bariéru na letisku a teraz v jej areáli drží ako rukojemníčku svoju 4-ročnú dcéru.

Hovorca hamburskej polície Thomas Gerbert prezradil médiám, že krátko predtým, ako sa dostal na letisko, mal niekoľkokrát vystreliť do vzduchu a z auta vyhodiť horiace fľaše pripomínajúce Molotovov kokteil.

Ozbrojený muž, ktorý v sobotu vnikol na letisko v Hamburgu vo vozidle so svojou 4-ročnou dcérou, bol v nedeľu poobede zadržaný a dieťa bolo oslobodené. Oznámila to v nedeľu nemecká polícia, informuje TASR podľa správ agentúr DPA a AP.

Polícia v Hamburgu uviedla, že muž sa vzdal bez odporu, keď s dcérou vystúpil z auta. Dodala, že dieťa pravdepodobne neutrpelo žiadne zranenia.

Ozbrojený muž (35) vnikol autom na letisko pred budovu terminálu v sobotu večer a dvakrát vystrelil do vzduchu. Vozidlo zaparkoval pod lietadlo. Nemecké úrady informovali, že manželka podozrivého ich predtým kontaktovala v súvislosti s únosom dieťaťa. Psychológ s mužom vyjednával 18 hodín.

Úrady letisko z dôvodu predmetnej situácie uzavreli a všetkých cestujúcich evakuovali. Zrušených bolo viac ako 100 letov.

Rukojemnícka dráma trvala celú noc a celý deň

Podľa agentúry DPA rukojemnícka dráma súvisí so sporom o opatrovníctvo samotného dieťaťa. Muž sa má podľa médií pokúšať dostať do Turecka. Podľa CNN mužova manželka kontaktovala políciu s tým, že ich dcéra zmizla.

Muž zaparkoval auto vedľa jedného z lietadiel aeroliniek Turkish Airlines a pasažieri sa mali dostať bez problémov do bezpečia. Polícia dokonca preventívne nariadila lietadlo postriekať z bezpečnostných dôvodov penou, aby nedošlo k vznieteniu. Pôvodne informáciu priniesol Bild, ktorý spočiatku tvrdil, že muž má v aute až dve deti. To sa ale nepotvrdilo.

Nemecký Bild tvrdí, že spočiatku boli snahy o vyjednávanie hodnotené políciou ako pozitívne, no ako píšu, rukojemnícka dráma bola stále nezmenená aj o 6:40 ráno.

Paralyzované letisko

Situáciu s 35-ročným mužom riešia strážcovia zákona. Letisko po obsadení mužom urýchlene uzavreli a pasažierov a cestujúcich evakuovali. Viac ako 3 200 cestujúcich tak malo podľa médií zrušiť svoje lety, keďže v nedeľu malo dôjsť k hromadnej stopke plánovaných leteckých trás.

Letisko o aktuálnej situácii informuje na svojom účte na sociálnej sieti X. Dnes nadránom informovalo o aktuálnom dianí na letisku.

„Policajná operácia na letisku v Hamburgu pokračuje. Letová prevádzka bude až do odvolania pozastavená. Polícia žiada všetkých cestujúcich a ľudí, ktorí ich majú vyzdvihnúť, aby nechodili na letisko. Prístupové cesty sú z veľkej časti zablokované.“

K hlavnému obmedzeniu prevádzky letiska došlo včera po ôsmej hodine večer. Dva terminály boli následne ihneď evakuované a bola na nich stopnutá prevádzka. Taktiež v okolí letiska bola z bezpečnostných dôvodov obmedzená cestná doprava.

Podobne ako na sociálnej sieti X, letisko zverejnilo výstrahu aj na ich oficiálnej webovej stránke. „Policajná operácia pokračuje: Letová prevádzka zostane pozastavená na neurčito. Počas dňa dôjde k rušeniu a meškaniu letov. Sledujte stav svojho letu a v prípade potreby kontaktujte svoju leteckú spoločnosť. Polícia žiada cestujúcich, aby na letisko zatiaľ necestovali, oblasť je totiž ohradená.“

Zdroje: CNN, Bild, TASR, X/NEXTA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá