Rusi chcú zaútočiť na kyjevské nemocnice, tvrdia Ukrajinci. Hlavné mesto urýchlene evakuujú

  • Ukrajina očakáva útoky na nemocnice v Kyjeve
  • Autority ich urýchlene evakuujú
AKTUÁLNE, UKRAJINA, RUSKO
SIU
  • Ukrajina očakáva útoky na nemocnice v Kyjeve
  • Autority ich urýchlene evakuujú

V Kyjeve evakuujú dve nemocnice. Ukrajinské hlavné mesto očakáva ruské útoky a začína preto urýchlene konať. Ako informuje Ukrainska Pravda, oznámila to štátna správa mesta.

„Mesto začína s urgentnou evakuáciou dvoch nemocníc, jednou z nich je detská nemocnica, ktorá sa nachádza na ulici Bohatýrska. Video s oznámením o ruskom údere na tieto zdravotnícke zariadenia sa šíri online, pretože vo vnútri je údajne [ukrajinská] armáda,“ píše sa v správe.

Podľa autorít ide o klamstvá a provokácie zo strany Ruska. Moskva takéto reči využíva ako zámienky na zasiahnutie kyjevskej infraštruktúry, tvrdia Ukrajinci.

„V záujme ochrany chorých detí, ich rodičov a zdravotníckeho personálu robia kyjevské úrady všetko, čo je v ich silách, aby boli pacienti a zdravotníci premiestnení do iných zdravotníckych zariadení.“

Štátna správa mesta Kyjev dodala, že sa obrátila so žiadosťou o pomoc Ministerstvo zdravotníctva Ukrajiny. Autority informovala o opatreniach prijatých na zachovanie bezpečia a zdravia pacientov a personálu nemocníc.

Zdroj: Ukrainska Pravda

Najnovšie videá

Trendové videá