Ruská dcérska spoločnosť Googlu vyhlásila bankrot

  • Materská spoločnosť Alphabet skutočnosť zatiaľ nekomentovala
  • Bližšie sa nevyjadril ani generálny riaditeľ ruskej pobočky
AKTUALNA SPRAVA, SVET STARTITUP
  • Materská spoločnosť Alphabet skutočnosť zatiaľ nekomentovala
  • Bližšie sa nevyjadril ani generálny riaditeľ ruskej pobočky

Ruská pobočka spoločnosti Google, ktorá patrí materskej firme Alphabet Inc. podala návrh na vyhlásenie platobnej neschopnosti, informuje Reuters. Vyplýva tak zo správy, ktorá bola v stredu uverejnená na ruskom oficiálnom registri Fedresurs.

Dcérska spoločnosť „od 22. marca 2022 predvídala vlastný úpadok a neschopnosť splácať svoje peňažné záväzky“, uvádza správa s tým, že ruská odnož známej firmy nemá ani na výplaty.

Google skutočnosť zatiaľ nekomentoval. David Sneddon, ktorého dokument na Fedresurse uvádzal ako generálneho riaditeľa spoločnosti, sa tiež bližšie nevyjadril.

Nie sú schopní plniť svoje záväzky

Google už od marca nie je schopný v Rusku úplne plniť svoje finančné záväzky, píše ČTK. Podľa ruského obchodného registra nie je v súčasnosti Google schopný vyplatiť odstupné svojim bývalým zamestnancom, ani vykonávať v stanovených termínoch zákonné platby.

Moskva v utorok oznámila, že nemajú v pláne zablokovať kanál YouTube, ktorý tiež spadá pod Alphabet. V minulosti sa Rusko s touto možnosťou viackrát vyhrážalo a firme vystavili aj niekoľko pokút. Úrady však pripustili, že by mal podobný krok nepriaznivý dopad na ruských používateľov internetu.

Šéf telekomunikačnej spoločnosti Rostelecom Michail Osejevskij dnes podľa agentúry TASS povedal, že Google funguje v Rusku úplne normálne, a tak aj všetky jeho servery.

V súčasnosti nie je úplne jasné, či môžu za úpadok firmy práve pokuty, ktoré spoločnosti Rusko vymeralo. Pokuty dostávali napríklad za to, že opakovane odmietali mazať obsah, ktorý Rusko považuje za nezákonný.  

Správu aktualizujeme.

Zdroje: Reuters, ČTK

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá