Rusko poslalo do Talianska medicínske potreby, Taliani väčšinu z nich označili za „nepotrebné“

  • Ruský prezident Vladimír Putin poslal do Talianska 600 pľúcnych ventilátorov a 100 medicínskych pracovníkov
  • Podľa zdrojov blízkych talianskej vláde je však väčšina tohto vybavenia nepotrebná
Putin
Zdroj: Unsplash,
  • Ruský prezident Vladimír Putin poslal do Talianska 600 pľúcnych ventilátorov a 100 medicínskych pracovníkov
  • Podľa zdrojov blízkych talianskej vláde je však väčšina tohto vybavenia nepotrebná

Taliansko je krajinou, kde je dodnes zaznamenaných najviac úmrtí na nový koronavírus. Situácia v krajine je skutočne vážna, čo si uvedomujú aj ďalšie štáty, ktoré sa snažia podať pomocnú ruku.

Svojou troškou prispelo aj Rusko, ktoré do Talianska poslalo 600 pľúcnych ventilátorov, približne 100 medicínskych pracovníkov a veľké množstvo dezinfekčných prostriedkov. Zásielka bola dovezená po tom, čo sa taliansky premiér Giuseppe Conte dohodol s prezidentom Ruskej federácie, Vladimirom Putinom.

Všetka táto výbava bola následne prevezená do najviac zasiahnutého regiónu Lombardsko. Tieto informácie uviedol taliansky denník La Stampa.

Taliansky denník však vo svojom článku ďalej informuje o tom, že väčšina tohto vybavenia je zbytočná. La Stampa sa pritom odvoláva na nemenovaný zdroj blízky talianskej vláde. Zdroj ďalej tvrdí, že premiér Conte túto pomoc prijal len preto, aby zabezpečil dobrý osobný vzťah s Moskvou.

To, prečo by toto medicínske vybavenie malo byť zbytočné však uvedené nebolo.

Ku situácii sa vyjadril aj ruský veľvyslanec

Pochopiteľne ku týmto tvrdeniam zaujala postoj aj Ruská federácia. Podľa ruského veľvyslanca v Taliansku, Sergeia Razova, sú tieto správy od talianskeho denníka zvrátené.

Taliansku pomáha Čína aj Kuba

Rusko však rozhodne nie je jedinou krajinou, ktorá do ťažko skúšaného Talianska, poslala medicínske vybavenie a svojich odborníkov. Vôbec prvou krajinou, ktorá sa rozhodla pomôcť bola Čína, ktorá začiatkom marca vyslala skupinu lekárov a zdravotných sestier.

Neskôr sa ku tejto iniciatíve pridala aj Kuba, ktorá do Talianska poslala 52 lekárov.

Bude USA nové Taliansko?

Veľký problém s novým koronavírusom môžu mať aj Spojené štáty americké, ktoré sa stali krajinou s najväčším počtom potvrdených prípadov COVID – 19. V súčasnosti je v USA nakazených 92 206 ľudí a tento počet denne rastie o niekoľko tisíc.
Najväčším ohniskom nákazy v USA je štát New York, kde sa s týmto vírusom snažia lekári bojovať rôznymi častokrát aj inovatívnymi metódami. Jednou z nich je napríklad aj liečenie chorých pacientov pomocou krvnej plazmy uzdravených.

Zdroje: La, Stampa, Businessinsider.com, Daily, Mail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech