Rusko zažíva ťažký boj s koronavírusom, aký sme na Slovensku mali začiatkom roka. Najviac trpí Moskva

  • V krajine pribudlo najviac nakazených za posledné mesiace
  • Hlavné mesto zavádza týždeň pracovného voľna, zatvárajú sa detské ihriská a obmedzujú nočné prevádzky barov
Rusko korona
Unsplash/ Nikolay Vorobyev a TASR/ AP/ Pavel Golovkin
  • V krajine pribudlo najviac nakazených za posledné mesiace
  • Hlavné mesto zavádza týždeň pracovného voľna, zatvárajú sa detské ihriská a obmedzujú nočné prevádzky barov

Pandemická situácia v Rusku sa už niekoľko dní zhoršuje. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 14 723 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom (deň predtým 13 510), čo predstavuje 50-percentný nárast od začiatku tohto týždňa a najviac od 13. februára, informovala v nedeľu agentúra TASS s odvolaním sa na federálne krízové centrum.

Situácia je najhoršia v hlavnom meste Moskva, kde testy za rovnaké obdobie odhalili ďalších 7 704 nakazených, čo je nárast o viac ako 100 percent od začiatku týždňa a najviac od vlaňajšieho 24. decembra. Deň predtým bolo v ruskej metropole hlásených 6701 nových prípadov nákazy.

Za 24 hodín pribudlo 357 úmrtí (399 deň predtým), čím sa celkový počet obetí pandémie zvýšil na 126 430. V moskovských nemocniciach zomrelo ďalších 69 pacientov nakazených koronavírusom, najviac od 9. februára.

zdroj: SITA/AP, Esteban Felix

V Rusku bolo od začiatku pandémie novým koronavírusom infikovaných 5 208 687 ľudí, z toho 1 234 717 v Moskve.

Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu starosta Moskvy Sergej Sobianin v sobotu oznámil, že od 15. do 19. júna zaviedol týždeň pracovného pokoja. Vzťahovať sa bude na všetkých zamestnancov, okrem pracovníkov kritickej infraštruktúry. Vyzval tiež zamestnávateľov, aby následne prácu z domu nariadili najmenej 30 percentám svojich zamestnancov, ktorí ešte nie sú zaočkovaní proti koronavírusu.

Starosta zároveň informoval o zatvorení samoobslužných jedální a detských ihrísk. Reštaurácie, bary a nočné kluby budú musieť byť zatvorené od 23.00 h do 6.00 h.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK