Rúška bude vyrábať aj slovenská firma z Bánoviec nad Bebravou, denne ich dodá tisíce

  • Fabrika Zornica v Bánovciach nad Bebravou prechádza na novú výrobu, bude šiť ochranné rúška
  • Denne dokáže vyrobiť až 20-tisíc kusov ochranných rúšok, nakúpi ich aj štát
Premiér Peter Pellegrini oznámil, že slovenská továreň bude vyrábať ochranné rúšky na tvár., Foto: Úrad vlády SR, Pixabay.com/coyot
  • Fabrika Zornica v Bánovciach nad Bebravou prechádza na novú výrobu, bude šiť ochranné rúška
  • Denne dokáže vyrobiť až 20-tisíc kusov ochranných rúšok, nakúpi ich aj štát

Rúška na tvár bude vyrábať slovenská firma. Na výrobu sa podujala Zornica Banko Fashion v Bánovciach nad Bebravou. Premiér Peter Pellegrini to oznámil na brífingu po stretnutí s predstaviteľmi priemyslu.

Konštatovali sme, že v Európe pretrváva akútny nedostatok ochranných prostriedkov. Som veľmi rád, že sa nám ozval slovenský výrobca. Z Bánoviec nad Bebravou prišla správa, že vo fabrike Zornica, ktorá vyrába košele, okamžite prechádzajú na nový výrobný program a po veľmi rýchlej certifikácii sú na slovenský trh schopní dodávať až do 20-tisíc kusov ochranných rúšok denne,“ spresnil.

Predseda vlády dodal, že tieto ochranné prostriedky nakúpi aj štát pre Správu štátnych hmotných rezerv.

zdroj: TASR

Firma Zornica Banko Fashion má vyše 60-ročnú tradíciu vo výrobe bielizne, najmä pyžám, košieľ a blúzok. V roku 2018 mala tržby viac ako 4,6 milióna eur, zisk necelých 11-tisíc eur. Zamestnáva približne 140 ľudí a šije výrobky najmä pre zahraničné módne značky. Šéf textilky pre Hospodárske noviny uviedol, že firme nová výroba veľmi pomôže.

„Kapacity máme obrovské. Vieme vyrobiť 20-tisíc kusov bavlnených rúšok denne. Zatiaľ to nie je isté, no s najväčšou pravdepodobnosťou máme začať už zajtra,“ potvrdil pre denník riaditeľ Zornica Banko Fashion Igor Maukš.

 

Zdroje: Finstat.sk, Hospodárske, noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá