Ruský hacker mal vraj na povel Putina manipulovať voľby v USA, vydali na neho zatykač

  • Po piatich rokoch bol na Rusa vydaný zatykač
  • Podľa nemeckých médií je to kybernetický vojak z poverenia Vladimira Putina
hacker
Unsplash/Markus Spiske, freestocks
  • Po piatich rokoch bol na Rusa vydaný zatykač
  • Podľa nemeckých médií je to kybernetický vojak z poverenia Vladimira Putina

Vojny nie sú už len so zbraňou v ruke. Presunuli sa už aj do virtuálneho priestoru a zvádzajú sa napríklad aj na sociálnych sieťach. Informačné vojny sú nástrojom, ako polarizovať spoločnosť a tak robiť medzi ľuďmi rozbroje.

Čoraz častejšie sa hovorí aj o zasahovaní do svetovej politiky počas volieb. A to práve manipuláciou ľudí a útokmi na dôležité stránky. Mnohí priamo či nepriamo obviňuje Rusko, že rozohráva spravodajské a informačné hry. Dôkazy však chýbajú.

Nemecké média však informujú, že úrady prišli so závažnými zisteniami. Dokonca takými, že nemecká spolková prokuratúra vydala zatykač na ruského hackera, ten mal zaútočiť na počítačový systém Spolkového snemu v roku 2015, informuje nemecký denník Süddeutsche Zeitung.

Podozrivým je 29-ročný Rus Dmitrij Badin, nemecký denník ho nazval kybernetickým vojakom z poverenia Vladimira Putina. Trvalo 5 rokov, dokým USA, Holandsko a Nemecko nazbierali dôkazy, aby vydali zatykač.

Muža hľadajú aj v USA, mal manipulovať prezidentské voľby v roku 2016. Ak ho chytia, prednostne ho vydajú práve do Spojených štátov. Rusa podozrievajú, že ukradol e-maily kandidátky Hillary Clintonovej.

Zdroj: sueddeutsche.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech