Ruský rušňovodič sa zaregistroval na BlaBlaCar. Cestujúcich prepravoval lokomotívou

  • Služba BlaBlaCar spája vodičov osobných automobilov s ľuďmi, ktorí cestujú tou istou trasou. V Rusku sa však môžete zviezť dieselovou lokomotívou.
14225-3039x2014
pixabay.com
  • Služba BlaBlaCar spája vodičov osobných automobilov s ľuďmi, ktorí cestujú tou istou trasou. V Rusku sa však môžete zviezť dieselovou lokomotívou.

Služba BlaBlaCar je v Rusku dostupná už od roku 2014. Nedávno sa však objavil úplne kuriózny prípad cestovateľa a užívateľa služby, Vladimira. Ten ostal poriadne prekvapený, keď dorazil na miesto stretnutia, a namiesto auta ho čakal rušňovodič s lokomotívou.

zdroj: static.panoramio.com

,,Mali sme stretnúť na železničnej stanici. To mi však neprišlo vôbec podozrivé, pretože sa tam na parkovisku stretáva množstvo vodičov,“ opisuje svoj zážitok z nevšedného cestovania Vladimir. ,,Keď som dorazil na miesto, zavolal som mu, a on mi povedal, aby som sa postavil ku štvrtej koľaji. To už som bol v rozpakoch. Nečakal som, že pôjdeme vlakom. Spomínam si, že som sa ho dokonca spýtal: BlaBlaCar? A on prikývol: Áno, BlaBlaCar.“

Podľa slov Vladimira bol rušňovodič veľmi priateľský. ,,Počas cesty ma ponúkol čajom. Bol som jeho jediný pasažier,“ povedal a dodal, že dva a pol hodinová cesta z mesta Syzran do Samary ho vyšla na 200 rubľov (cca 3,20 Eur)

zdroj: cdn.tvc.ru

Vedenie spoločnosti BlaBlaCar však s takouto alternatívou dopravy nesúhlas a tvrdí, že došlo k porušeniu podmienok ich služby. Nakoľko je BlaBlaCar komunitou automobilovej dopravy, používanie iných dopravných prostriedkov ako sú lokomotívy je prostredníctvom ich služby zakázané.

Zdá sa však, že vynaliezaví pracovníci ruských železníc našli spôsob, ako si zarobiť peniaze navyše.

zdroj článku: roem.ru 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech