Ružinovská nemocnica prejde kompletnou rekonštrukciou. Odhadovaná cena sa pohybuje v desiatkach miliónov

  • Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) Ružinov vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu zdravotníckeho zariadenia
  • Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky 71,5 mil. eur
2019618_NemocnicaRuzinov_9205626319
  • Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) Ružinov vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu zdravotníckeho zariadenia
  • Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky 71,5 mil. eur

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) Ružinov vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu a modernizáciu zdravotníckeho zariadenia. Podľa oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania je celková odhadovaná hodnota zákazky 71,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).

„Nemocnica v Ružinove bude po rozsiahlej rekonštrukcii miestom s vysoko špecializovanými pracoviskami, kde bude i naďalej poskytovaná špičková zdravotná starostlivosť, ale v modernejších, vynovenejších priestoroch,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Čítaj TU>>V Bratislave otvoria špičkovú nemocnicu, investícia sa vyšplhá na 240 miliónov eur

Komplexná premena na modernú nemocnicu

Ako Kliská doplnila, nemocnica bude rekonštruovaná komplexne s cieľom dosiahnuť maximálnu energetickú úsporu. Rekonštrukcia zahŕňa činnosti, ako napr. výmena opláštenia budovy z hľadiska tepelnoizolačných vlastností vrátane výmeny okien a vchodových dvier, rekonštrukciu systému vykurovania a osvetlenia, vzduchotechniky a iné. Izby pre pacientov sa majú zväčšiť a na každej izbe sa má dobudovať aj samostatné sociálne zariadenie. Po modernizácii nemocnice majú mať pacienti aj dostatočné kapacity na parkovanie.

zdroj: TASR

„Nová Univerzitná nemocnica Bratislava v lokalite Ružinov bude nemocnicou s prepracovanou logistikou, s vysoko efektívnou prevádzkou a prepracovaným manažmentom pacienta,“ uvádza sa v súťažných podkladoch. Rekonštrukcie sú podľa hovorkyne UNB plánované postupne, a tak, aby neohrozili riadnu prevádzku jednotlivých pracovísk a aby bola zdravotná starostlivosť zabezpečená v plnom rozsahu.

Predmetom zákazky bude vyhotovenie diela tak, ako bude definované v zmluve a súťažných podkladoch. Zahŕňa najmä návrh a vypracovanie príslušnej dokumentácie, výkon inžinierskych činností a autorského dozoru, vykonanie stavebných prác, dodanie technologických zariadení a realizácia súvisiacich plnení. Zábezpeka je stanovená vo výške 300-tisíc eur, zákazka má trvať 66 mesiacov.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech