Ružinovské podniky budú zatvárať skôr. Starosta mení prevádzkové časy pre celú štvrť

  • Obyvatelia Ružinova sa dlhodobo sťažovali na hluk z viacerých podnikov
  • Mestská časť sa preto chystá zmeniť všeobecne záväzné nariadenie o otváracích hodinách
  • Starosta návrh uverejnil aj na svojich sociálnych sieťach, kde označil za najproblémovejší podnik Kulturák klub
  • Produkcia klubu však tvrdí, že hluk po 22. hodine nerobia
  • Obyvatelia Ružinova sa dlhodobo sťažovali na hluk z viacerých podnikov
  • Mestská časť sa preto chystá zmeniť všeobecne záväzné nariadenie o otváracích hodinách
  • Starosta návrh uverejnil aj na svojich sociálnych sieťach, kde označil za najproblémovejší podnik Kulturák klub
  • Produkcia klubu však tvrdí, že hluk po 22. hodine nerobia

Bratislavský Ružinov chce stanoviť nové pravidlá pre otváracie hodiny podnikov. Reaguje tým na opakujúce sa sťažnosti obyvateľov v súvislosti s niektorými prevádzkami.

„V každej časti mesta sa nájdu podniky, ktoré obyvateľom znepríjemňujú život. Aj v Ružinove dostávame na niektoré veľmi veľa podnetov ako my, tak aj polícia. O náladách ľudí z okolia hovoria aj diskusie na sociálnych sieťach,“ vyjadrila sa pre Startitup hovorkyňa mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

Kulturáku záleží na susedských vzťahoch

Ďalej nás informovala, že najviac sťažností prišlo na Kulturák klub na Bazovej ulici, o ktorom písal aj starosta Martin Chren. Na svojich sociálnych sieťach spomínal policajnú akciu z 8. júla, ktorá merala hluk pred spomínaným klubom.

Starosta však v deň akcie spolu s políciou nenamerali dostatočné množstvo hluku, aby mohli akciu zrušiť. Ďalej však tvrdí, že prevádzkovatelia podniku o policajnej akcii vedeli, a preto skončili už o desiatej, pričom koncert mal trvať dlhšie.

„Vtedy aj prevádzkovatelia zistili, že sa niečo deje a ľudí s pohármi už von nepúšťali. Doslova im hovorili, že ‚dnes je policajná akcia, dnes von ísť nesmiete‘. Dokonca aj odchádzajúcich ľudí inštruovali, aby odchádzali opačnou stranou, nie popod dom s meračom hluku,“ napísal starosta Martin Chren v jednom zo svojich príspevkov.

Nám sa podarilo produkciu klubu kontaktovať . Tá výroky označila za konšpiračné, pretože o plánovanom meraní hluku nevedela a koncert skončil podľa očakávaného času. Podľa riaditeľa Kulturáku Michala Goňu je klub otvorený aj po 22. hodine, ale hudobnú produkciu po 22.00 hodine už dlhší čas nerobí a ani neplánuje. Klub sa tak rozhodol sám pre zlepšenie susedských vzťahov.

„Sami policajti sú však častokrát zúfalí, viackrát nám povedali, že tu porušenie nevidia, špeciálne teraz, keď chodia pred 22. hodinou,“ informuje ďalej M. Goňa.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

@divadlo.praktikabel #kulturakklub #bratislava #divadlo #huväpaijvadyvadlo 📸 @werdza #werdzaphotography

Príspevok, ktorý zdieľa kulturák klub (@kulturakklub),

Ktorým podnikom sa zmenia otváracie hodiny?

Otázkou stále ostáva, pre koho bude nariadenie platiť. Hovorkyňa podľa TASR informovala médiá, že niektoré podniky pravidlá poctivo dodržiavajú, takže zmena pravdepodobne nebude platiť celoplošne, na druhú stranu by nebolo logické robiť zmenu len pre konkrétny podnik.

Tóthová ďalej uviedla, že všeobecne záväzné nariadenie bude slúžiť len pre dodržiavanie pravidiel a normálny spôsob fungovania podnikov. Čo to bude znamenať a akým spôsobom sa budú meniť časy otváracích hodín, sa dozvieme pošas mesiaca, kedy začne fungovať nová pracovná skupina zameriavajúca sa na problémové podniky.

Zdroj: Facebook Martin Chren – starosta Ružinova, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech