Ryanair masívne ruší lety, no počet ich cestujúcich stále rastie

  • Zmeny spoločnosti sa dotkli 400 tisíc pasažierov
  • Piloti si čerpajú dovolenku a nemá kto lietať
  • Na tomto probléme môže bežný človek zarobiť stovky eur
ry
facebook.com
  • Zmeny spoločnosti sa dotkli 400 tisíc pasažierov
  • Piloti si čerpajú dovolenku a nemá kto lietať
  • Na tomto probléme môže bežný človek zarobiť stovky eur

Možno sa už aj teba dotklo rušenie letov írskej spoločnosti Ryanair naprieč celou Európou. Dôvodom rušenia 2 %  je znížená dochvíľnosť spojov. Tá už za posledné obdobie klesla pod 80 %, čo je pre spoločnosť neprijateľné a rozhodla sa konať. Takéto nepekné čísla mali podľa spoločnosti spôsobiť štrajky, zlé počasie, ale aj odchádzanie pilotov a letušiek na dovolenky.

Ryanair videl ako najlepší spôsob na vyriešenie situácie práve rušenie letov. Takto by sa mali vytvoriť kapacity na pokrytie nepredvídateľných udalostí, pričom chcú opäť docieliť to, aby lietadlá spoločnosti meškali len minimálne. V rozmedzí 17. novembra 2017 až 18.marca 2018 má prísť k zrušeniu 18 tisíc letov s tým, že tieto zmeny zasiahnu takmer 400 000 pasažierov.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: facebook.com/ryanair

Pri Bratislave sa to týkalo jedinej linky – do gréckeho mesta Thessaloniki, ktorá mala začať lietať tento október. Spustenie linky sa teda posúva na 26.marec 2018. Z okolia Slovenska nebude lietať ani linka Ryanair-u z Katovíc do Hamburg-u a z Krakova do Trapani.

Spoločnosť sa však zákazníkom ospravedlnila a ponúkla im alternatívne lety, či finančnú náhradu. Aj tak si však vyslúžila masívnu vlnu kritiky od cestujúcich, ktorých plány na dovolenku boli výrazne narušené.

Okrem samotného zrušenia letov sa ľudia sťažovali na nedostatočnú informovanosť ako pri zrušení letov ďalej postupovať. Vec sa má pritom tak, že každý zákazník má podľa európskej legislatívy nárok na rezerváciu letu konkurenčnej firmy, ak aerolinky, ktoré rušia let, mu neponúknu vhodnú alternatívu. Podľa pravidiel EU, tiež môže získať kompenzáciu až do výšky 400 eur.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: pinterest.com

Zaujímavým faktom je aj to, že aj napriek citeľnému rušeniu letov sa počet cestujúcich Ryanairom stále zvyšuje. Ryanair zaznamenal v novembri 2017 nárast počtu cestujúcich o 6 % na 9,3 milióna osôb v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka.

Za rok do konca novembra sa počet cestujúcich zvýšil o 11 % na 128,7 milióna ľudí. A faktor obsadenosti bol minulý mesiac o 1 % vyšší ako vlani v novembri, a to na úrovni 96 %. Zisky aerolinky sa pritom pohybovali na úrovni 1,32 miliardy eur. Z hľadiska počtu prepravených cestujúcich je Ryanair najväčším leteckým prepravcom v Európe, ktorého služby ročne využijú tisíce Slovákov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech