Ryanair ohlásil nové super lákavé linky z Bratislavy. Investuje tu 200 miliónov eur

  • Ryanair predstavil svoj tohtoročný letový poriadok na najbližšie mesiace
  • Ten zahŕňa spolu 21 pravidelných liniek vrátane 5 nových letných spojení
dovolenka, žena
Unsplash/Štefan Štefančík, TASR/František Iván
  • Ryanair predstavil svoj tohtoročný letový poriadok na najbližšie mesiace
  • Ten zahŕňa spolu 21 pravidelných liniek vrátane 5 nových letných spojení

Ryanair umiestnil na svoju základňu v Bratislave 2 bázované lietadlá, čo predstavuje investíciu 200 miliónov dolárov (hodnota lietadiel). Týmto krokom poskytuje 60 pracovných miest priamo v letectve a viac ako 700 súvisiacich pracovných miest na letiskách v zahraničí, aj u nás.

Letné novinky na rok 2022

  • 2 bázované lietadlá,
  • investícia v hodnote lietadiel 200 miliónov eur,
  • 21 leteckých liniek vrátane 5 nových letných destinácií do Sofie, Trapani, Záhrebu, Kodane a Lanzarote,
  • takmer 60 letov týždenne,
  • viac ako 700 pracovných miest v Bratislave.

Letenky pod 22 eur

Ryanair bude počas leta 2022 na letisku v Bratislave prevádzkovať takmer 60 letov týždenne, čo umožňuje cestujúcim nielen z Bratislavy a okolia vybrať si z ponuky letov do top európskych destinácií.

Sú nimi Londýn, Miláno či Brusel, ale aj Alghero na Sardínii, Burgas v Bulharsku, grécke Korfu, Malta či španielsky ostrov Palma de Mallorka. Zároveň prináša Bratislave zahraničných turistov po viac ako dvoch rokoch stagnácie.

Aby si si mohol zarezervovať svoje letné dovolenky za čo najlepšie ceny, spoločnosť teraz uvádza do predaja jednosmerné letenky za ceny od 21,99 eur. Platí to pre cesty do októbra 2022, ktoré si je potrebné zarezervovať do soboty 28. mája. Keďže letenky za takéto nízke ceny sa rýchlo vypredajú, oplatí sa stránku ryanair.com navštíviť čo najskôr.

Logo

dovolenka
zdroj: Unsplash/Raphael Nogueira

„Ako európsky a aj slovenský najväčší dopravca Ryanair s radosťou predstavuje svoj letný letový poriadok pre Bratislavu, ktorý ponúka takmer 60 letov prostredníctvom svojich 21 leteckých spojení, vrátane nových liniek do Kodane, na Lanzarote, do Sofie, Trapani a Záhrebu,“ povedala Olga Pawlonka, obchodná a marketingová manažérka Ryanairu pre strednú Európu a Balkán.

„Ryanair je pre Letisko M. R. Štefánika dlhodobý a stabilný partner, ktorý prináša letisku, a teda i mestu, množstvo cestujúcich ročne,“ hovorí Dušan Keketi, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika.

Keketi verí, že cestujúci privítajú možnosti nových leteckých spojení napríklad do Záhrebu, na Korfu, na Kanárske ostrovy, ale aj do dovolenkových letovísk v Bulharsku, na Cypre či na Malorke.

Konštatuje, že toto leto si budú môcť dopriať letnú dovolenku s priamym odletom z Bratislavy po dlhom období pandémie koronavírusu a obmedzení letov a cestovania.

Hitom je opäť Chorvátsko

Záujem o letnú dovolenku na Slovensku rastie, v tomto roku plánuje v rámci voľna pobyt tretina oslovených obyvateľov. Viac ako polovica z nich uprednostňuje oddych doma na Slovensku pred zahraničím, nielen pri kratších pobytoch do štyroch dní, ale aj pri dovolenkách nad päť dní.

V tomto prípade prevláda trávenie voľného času vo vlastnej krajine pred tradičnými pobytmi pri mori v Chorvátsku, Grécku či Taliansku. Podľa národnej organizácie na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel to vyplýva z prieskumov mediálnych agentúr i jej interného prieskumu. 

muž, žena, pláž, dovolenka
zdroj: Unsplash/deloye

„Ak Slováci zvolia Slovensko ako destináciu číslo jedna, je to pre nás dobrá správa. Dáva to zmysel našej komunikácii, lebo opäť budeme podporovať aj toto leto domácu turistickú sezónu,“ povedal k vyhliadkam na blížiace sa leto generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika.

Popri udržaní lojality Slovákov k vlastnej krajine pri rozhodovaní o dovolenke označil za ďalšie aj ekonomické a bezpečnostné dôvody. „Dovolenka na Slovensku je pre Slovákov cenovo dostupná, a to je veľmi dôležitý parameter aj pre budúcnosť,“ uviedol.

Zdroje: bts.aero, Ryanair, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá