Ryanair spustil masívny výpredaj leteniek z Bratislavy. Ceny začínajú pod desiatimi eurami, s kúpou sa poponáhľaj

  • Nízkonákladová spoločnosť Ryanair odštartovala veľký výpredaj leteniek
  • Fanúšikom cestovania tým chce naznačiť, že dovolenková sezóna ešte nemusí byť na konci
ryanair
Pixabay.com/novakrider
  • Nízkonákladová spoločnosť Ryanair odštartovala veľký výpredaj leteniek
  • Fanúšikom cestovania tým chce naznačiť, že dovolenková sezóna ešte nemusí byť na konci

Letenky z Bratislavy do destinácií, ako je Miláno, Atény, Bologna, Londýn, Niš, Paríž, Rím a ďalších, si dnes môžeš zakúpiť za ceny, ktoré začínajú na sume 9,50 eur za jednosmernú letenku, vrátane všetkých poplatkov. Pelikán dal dnes do ponuky spolu až 311 akciových leteniek.

Slováci sa plánovania dovoleniek neboja

Ako ukázal najnovší prieskum cestovateľského startupu Kiwi.com, ani očakávaný vyšší výskyt nákaz covidom počas jesenných mesiacov nezmenil cestovateľské plány Slovákov.

V porovnaní s minulým rokom sa takmer zdvojnásobil počet cestujúcich, ktorí plánujú vyraziť v priebehu októbra a novembra napríklad do Ríma.

Všeobecne je vysoký záujem o cesty do európskych miest, vrátane destinácií, po ktorých vlani nebol veľký dopyt. Okrem tradične obľúbeného Londýna ide napríklad o Brusel alebo Dublin. Na výslnie sa opäť dostávajú aj vybrané ázijské destinácie, ktoré Slováci vyhľadávajú dlhodobo.  

Napríklad Thajsko oznámilo, že zaočkovaní turisti z viac ako 40 krajín sem budú môcť od 1. novembra pricestovať bez toho, aby museli následne podstúpiť karanténu.

Krajina hovorí o naliehavej potrebe stimulovať cestovný ruch a ďalšie súvisiace sektory. Thajsko chce postupovať čo najrýchlejšie, a to aj za cenu rizika nárastu počtu infikovaných.

Slováci si však na cestu do týchto trópov budú musieť ešte počkať. Okrem turistov z Británie, Spojených štátov a Číny vpustí Thajsko cestujúcich len z niektorých štátov EÚ vrátane Česka a Maďarska.

Chystáš sa tento rok na dovolenku?

Turisti sa však budú musieť preukázať negatívnym PCR testom a po pristátí sa otestovať znova. Následne ich čaká rezervácia jednej noci v hoteli schválenom vládou, kým nedostanú výsledky.

Hitom je Londýn

„Narastá dopyt zákazníkov po klasických jesenných destináciách. Zákazníci majú od roku 2018 prakticky nezmenené preferencie. Medzi najpopulárnejšie patrí Londýn, ktorý sa posledné štyri roky umiestňuje na popredných priečkach,“ hovorí Eliška Řezníček Dočkalová, riaditeľka Customers Experience v Kiwi.com.

Po Londýne v počte rezervácií nasledujú prázdninové destinácie, ako sú Rím a sardínske Alghero, kde si cestovatelia počas jesenných mesiacov môžu stále užiť príjemné letné teploty. K týmto juhoeurópskym metropolám sa zaraďujú tradičnejšie mestá, ako Brusel a Dublin. 

zdroj: Pixabay.com

Z Bratislavy do Dubaja

Hoci Slováci aktuálne preferujú hlavne cesty v rámci Európy, značný dopyt je aj po cestách do teplejších destinácií smerom na východ. Medzi najpopulárnejšiu exotiku momentálne patrí Dubaj, ktorý sa stal v rámci tohto regiónu najvyhľadávanejšou jesennou destináciou.

Navyše, letecká spoločnosť Smartwings od 24. októbra spustí prevádzku pravidelnej linky z Bratislavy priamo do Dubaja. Linka bude počas zimy prevádzkovaná s frekvenciou 1-krát týždenne, každú nedeľu. Lety potrvajú približne 5,5 hodiny a spoločnosť naň nasadí moderné lietadlo Boeing 737 MAX 8.

zdroj: Pixabay/olgaozik

Bratislavské letisko tak opäť získa žiadané spojenie po tom, ako jeho prevádzku po vypuknutí pandémie prerušila letecká spoločnosť flydubai. 

Letisko sľubuje priaznivé ceny leteniek, ale aj atraktívne časy odletov. Tie zrejme najviac ocenia Slováci, ktorí letisko v Dubaji využijú ako svoj prestupný bod napríklad pri cestách na Maledivy, Mauricius, Phuket, Seychely, do Kolomba, Maskatu, Bombaja či Bangkoku.

Letenky sú už v predaji na webovej stránke spoločnosti Smartwings. Rovnaká spoločnosť bude v zime z Bratislavy už tradične prevádzkovať aj charterové lety do Salalahu v Ománe (1-krát týždenne).

Spolu s linkami spoločnosti Ryanair na Lanzarote a do Kodane ide o tretiu novú pravidelnú linku, ktorá na bratislavskom letisku pribudne v zimnom letovom pláne.

zdroj: Pixabay/jonny joka

„Ázijský región je medzi slovenskými cestovateľmi dlhodobo veľmi populárny, hoci v dôsledku pandémie zostávajú niektoré typicky obľúbené krajiny, ako napríklad Vietnam, pre turistov uzatvorené,“ dodáva Dočkalová. 

Ak sa ti nepodarilo nájsť tú pravú letenku pre teba, oplatí sa pozrieť aj sekciu ponuky na webe Kiwi.com. Aj tu nájdeš napríklad lety z Bratislavy do Španielska, prípadne z Viedne do Talianska alebo do Grécka a to aj za 16 eur.

Zdroje: pelikan.sk, bts.aero, Kiwi.com, tatnews.org

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie