Ryaniar či British Airways rušia lety až do Veľkej noci. Ázijské aerolinky naopak ponúkajú letenky zadarmo

  • Kvôli koronavírusu zrušili viaceré letecké spoločnosti všetky lety z a do Talianska
  • Obmedzenie má trvať až do apríla
BA
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Kvôli koronavírusu zrušili viaceré letecké spoločnosti všetky lety z a do Talianska
  • Obmedzenie má trvať až do apríla

Taliani ostali v Británii a Briti v Taliansku, informoval o tom denník extra.ie. Až do Veľkej noci majú tak turisti, ktorí si zakúpili lístky, možnosť vybrať si náhradný termín, alebo let zrušiť s možnosťou vrátenia peňazí. Problémom však naďalej ostáva, ako sa z a do krajiny, ktorá z bezpečnostných dôvodov presekla kontakt s okolitým svetom, dostanú občania.

Včera boli letecké spoločnosti vzhľadom na nekonotrolovateľné šírenie nákazy prinútené zrušiť o niečo viac letov, píše The Guardian. Dnes sa situácia zmenila, a to radikálne.

Na webowej stránke spoločnosti Ryanair síce svieti informácia, že lety fungujú normálne a cestujúci sa nemusia ničoho báť, no postupovať musia podľa pokynov WHO a EASA.

Bristish Airways a ich vyťaženosť

Aj tá sa na chvíľu upokojí. Letecká spoločnosť bola s Talianskom v permanentnom dennom spojení a zabezpečovala až 60 letov denne do talianskych miest, ktoré sú dnes súčasťou karantény.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť Jet2 zrušila všetky svoje lety do rizikových krajín až do 26.apríla, informovali o tom na svojej webowej stránke. Informácie aktualizujú priebežne.

Ryanair svoje vyjadrenie s platnosťou od soboty 14. marca podľa plánov zavŕši až do 9.apríla. Preto by sa cestujúci, ktorí sa chcú dostať domov z dovoleniek či návštev príbuzných poponáhľať a svoje lety preplánovať čo najskôr.

Podľa slov britského denníka Daily Mail bude táto krízová situácia stáť letecké spoločnosti približne 113 miliárd dolárov. Lety sú zrušené aj dnes, ľudia sa to dozvedajú priamo na letiskách.

AirAsia ponúka letenky zdarma

AirAsia sa rozhodla urobiť veľkú akciu a ponúka záujemcov letenky za extra nízke ceny. Niektoré mieste v lietadlách sú dokonca zadarmo, píše Daily Mail. V spojitosti s koronavírusom, kedy ľudia odmietajú lietať a ich maximom je odviesť sa domov, aby boli pri blízkych, sa letecké spoločnosti chcú ubrániť veľkých finančným stratám a tie menšie dokonca krachom.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

6 milión miest s podprahovými cenami si môžeš kúpiť do nedele, 15.marca v prípade, ak je tvojou vysnenou destináciou Malajzia, Austrália či Indonézia. Termíny platia na nasledujúcu cestovateľskú sezónu. Posledným možným je júl 2021 a ceny začínajú na 7 dolároch. V ponuke zadarmo sú vnútroštátne lety z Kuala Lumpur do ďalších známych malazijských letovísk.

AirAsia ďalej informuje, že žiadne špeciálne zľavy sa nevzťahujú na príručnú batožinu. Snažia sa na nej zarobiť rovnako, ako všetky nízkonákladové spoločnosti. V špecifických prípadoch ju budeš mať lacnejšiu o pár centov, nie viac ako 10.

Letecká spoločnosť zaznamenala za takmer trojmesačné obdobie výskytu vírusu a následne zrušených letov stratu takmer 3 miliardy dolárov, a tak bolo treba vymyslieť spôsob, akým by sa situáciu podarilo, ak nie zlepšiť, aspoň zastabilizovať, vyjadrila sa pre Daily Mail Medzinárodná organizácia letísk (ACI) so sídlom v Ázii.

Zdroje: extra.ie, dailymail.co.uk, theguardian.com, jet2.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech