S podnikaním začal Peter Krištofovič v detskej izbe, teraz vedie najúspešnejší motivačný seminár

  • Peter Krištofovič má dnes podiely vo viac ako 50 spoločnostiach
  • Dnes stojí na čele PowerDays – najväčšieho motivačného semináru v Európe
Peter Krištofovič/Instagram
  • Peter Krištofovič má dnes podiely vo viac ako 50 spoločnostiach
  • Dnes stojí na čele PowerDays – najväčšieho motivačného semináru v Európe

S podnikaním začal ešte vo svojej detskej izbe, pred 25 rokmi. Firmami Petra Krištofoviča prešli milióny eur, no po 25 rokoch podnikania sa rozhodol zvoľniť tempo a konečne si splnil svoj sen – dávať svoje know-how ľuďom, ktorí ho potrebujú.

„Po dvadsiatich rokoch úspešného budovania firiem v štyroch krajinách Európy som hľadal novú výzvu v podnikaní. Hľadal som činnosť, ktorá bude spĺňať štyri kritériá, presne podľa japonskej myšlienky Ikigai, tvrdí Peter Krištofovič.

Ikigai preňho znamená nájdenie zmyslu v ďalšom kariérnom raste. „Vďaka projektu našej podnikateľskej akadémie robím činnosť, ktorá má baví, činnosť v ktorej som dobrý, činnosť ktorú svet potrebuje a činnosť, ktorej verím, že bude prinášať v budúcnosti zisk.“ Jeho cesta k predávaniu skúseností však nebola vôbec jednoduchá.

zdroj: Peter Krištofovič

Peter Krištofovič získal vysokoškolský titul na Ekonomickej univerzite v Bratislave na fakulte manažmentu. 

V roku 1996 založil Allfinanz Slovakia, najväčšiu slovenskú nezávislú poradenskú spoločnosť, v ktorej bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva.

V roku 2001 vznikla Salve Group a v 2003 spoluzakladal Salve Investments a Arca Capital – finančné inštitúcie špecializované na investičné služby, cenné papiere a rizikový kapitál.

V roku 2006 prekonal obrat jeho firiem hranicu miliardy slovenských korún a v roku 2008 získala jeho firma Fincop ocenenie Broker Roka v Rumunsku. Z Bratislavy na strechu sveta.

zdroj: Peter Krištofovič

Spoločnosť Salve Group sa v priebehu niekoľkých rokov stala nezávislou investičnou skupinou, ktorá sa svojimi projektami zameriava na oblasti zdravia, vzdelania, financíi a bývania.

Arca Capital dnes spravuje aktíva vo výške 2 miliardy eur.

Medzitým bol Peter Krištofovič, v roku 2012, maloobchodným riaditeľom Poštovej banky a spolupracoval na výstavbe jednej z najväčších obchodných sietí v krajine.

zdroj: Peter Krištofovič

Po dvadsiatich rokoch úspešného budovania firiem našiel novú výzvu a životný zmysel a v roku 2015 založil PK Academy, projekt pre vzdelávanie ľudí.

Na svojich motivačno-rozvojových seminároch pomohol a pomáha tisícom ľudí v strednej a východnej Európe učiť sa podnikať, riadiť seba a iných ľudí a zarábať peniaze. V roku 2018 sa spojil s jednou z najlepších školiteľských firiem na svete, Jürgen Höller Academy, a priniesol ju na Slovensko a do Česka. Verí v potenciál ľudí na Slovensku a v Česku, ktorí podľa neho majú na viac.

Krištofovič sa však okrem podnikateľských aktivít venuje aj semináru PowerDays.Vždy som robil veci tak, aby som bol v nich jeden z najlepších a preto som si vybral pre spoluprácu nemeckú školiteľskú firmu Jürgen Höller Academy.“

Petrov príbeh hovorí za všetko – za sebou má desiatky skúseností a nespočetné množstvo biznisových úspechov. Okrem novej inšpirácie ti seminár prinesie aj konkrétne nástroje a jednoduché životne princípy. Ukáže ti tvoj potenciál, a to, ako môžeš pracovať na zlepšovaní samého seba. Prizná však aj vlastné chyby a neúspechy, pričom ti ukáže, ako sa im vyhnúť.

Seminár je pre každého, kto v živote hľadá odpoveď na otázku „ako“ a je otvorený novým riešeniam. Na Slovensku si Power Days úspešne prešlo už viac ako 6-tisíc Slovákov a ich počet rastie. Naučíš sa, ako efektívne narábať s peniazmi, kde získaš hlavné zdroje novej energie aké kroky môžeš začať robiť, aby si dosahoval lepšie výsledky než doteraz.

Každý človek má na viac, no život nie je fér. Nedal každému rovnakú štartovaciu pozíciu.

Mojou víziou je preškoliť 100 000 ľudí v najbližších desiatich rokoch a odovzdať im idei a stratégie, ktoré im pomôžu v pracovnom aj súkromnom živote. A tak tí, čo sa chcú zlepšovať, môžu využiť moje skúsenosti a posunúť sa rýchlejšie k svojim cieľom.“

Pokiaľ nezarábaš toľko peňazí, koľko by si mal; chceš mať menej stresu a chceš, aby tvoj biznis a kariéra išli hore, PowerDays sú pre teba tým správnym riešením.

PowerDays je najúspešnejší motivačný event v celej Európe a absolvovalo ho už 600 000 ľudí z viac ako 27 krajín. Podľa jeho pôvodného cieľa chcel za prvých desať rokov preškoliť len stotisíc ľudí, no záujemcovia sa jednoducho hrnuli. Na bratislavský seminár sú voľné posledné lístky, tak si bež zarezervovať vstupné čo najskôr.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech