S totuto appkou sa už na žiadnom letisku nestratíš

  • Už sa ti niekedy stalo, že si sa na letisku ponáhľal, aby si nezmeškal let, ale nevedel si, kam presne ísť?
  • Už sa ti niekedy stalo, že si sa na letisku ponáhľal, aby si nezmeškal let, ale nevedel si, kam presne ísť?

Gatwick Airport je druhým najväčším britským letiskom po Londýnskom letisku Heathrow. Ako si mohol očakávať, tak chodenie po obrovskom letisku a termináloch môže byť nočnou morou. Aby sa to zlepšilo, šikovným IT-čkarom z letiska Gatwick napadol neobvyklá myšlienka. Nainštalovali 2000 bluetooth zariadení, ktoré im počas chodenia po letisku hovoria, kde sa presne nachádzajú.

Tieto „majáky“, ktoré ich majú za úlohu hlavne upozorňovať na polohu v letisku, sú produktom spolupracujúceho Londýnskeho startupu Pointr a sú umiestnené v rozstupoch presne troch metrov.

foto: techcrunch.com

Prvé spustenie tohto systému zobrazuje cestujúcim ich presné miesto na digitálnej mape, pričom ich umiestnenie je vizualizované ako modrá bodka. Zamestnanci letiska Gatwick zamýšľajú spraviť upgrade systému do rozšírenej reality, kde by mohli sprevádzať cestujúcich v reálnom čase. Na začiatku plánujú integrovať túto sieť bluetooth „majákov“ do svojej vlastnej aplikácie. Taktiež, ale bude získané dáta zdieľať ďalej letiskovým spoločnostiam.

Praktické využitie by bolo hlavne pre cestujúcich, ktorí meškajú a potrebujú sa čo najrýchlejšie dostať na presné miesto, na zistenie pozície vašej batožiny alebo nájdenie polohy cestujúceho, ktorý sa má urýchlene dostaviť do lietadla. Letisko by so získanými dátami chcelo eliminovať počet ľudí v radách a zautomatizovať tým chod celého letiska.

Zdroj článku thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech