S týmito vozidlami sa vyhneš problémom u mechanikov: Prinášame zoznam najspoľahlivejších áut sveta

  • Medzi najspoľahlivejšími autami sveta len ťažko nájdeš pravých slovenských obľúbencov
  • Najnovší rebríček sem zaradil až sedem japonských vozidiel
Mechanik a rebríček, najspoľahlivejšie autá
Archív Canva, TASR/Marko Erd
  • Medzi najspoľahlivejšími autami sveta len ťažko nájdeš pravých slovenských obľúbencov
  • Najnovší rebríček sem zaradil až sedem japonských vozidiel

Ak sa v blízkej budúcnosti chystáš kúpiť si auto a nemáš jasného favorita, jedna z mnohých kategórií, na základe ktorých si možno vyberať, je spoľahlivosť. A v rebríčku tých najspoľahlivejších vozidiel súčasnosti sa nachádzajú vozidlá, ktoré by sme na Slovensku zvyčajne nepovažovali za najobľúbenejšie.

Ako vyplynulo z prieskumu od Driver Power, v najlepšej desiatke nových áut sa podľa Britov nachádza až sedem modelov z Japonska. Analýza sa zakladá na údajoch z prvej ruky od vlastníkov. Ak chceš vedieť, ktoré autá patria medzi najspoľahlivejšie, treba sa jednoducho pýtať na skúsenosti majiteľov.

Samozrejme, podobných prieskumov existuje veľké množstvo a zakaždým sa ich výsledky líšia. Driver Power svoj rebríček zostavil na základe každoročného prieskumu spokojných zákazníkov. Výsledky pochádzajú z údajov týkajúcich sa nových áut na trhu.

Majitelia uvádzali mieru spokojnosti s kvalitou materiálov či spoľahlivosť pri každodennom jazdení. Po kúpe nového auta len málokto očakáva, že sa mu vyskytnú nejaké problémy, podotýka Driver Power. Zvyčajne sa začnú ukazovať po troch až šiestich rokoch, respektíve po uplynutí záruky výrobcu.

Rôzne autá môžu mať rôzne vážnejšie problémy. Kúpou úplne nového vozidla tomu teda možno predísť, aj keď za cenu poklesu hodnoty vozidla, podotýkajú odborníci.

V roku 2023 medzi obľúbené bezproblémové vozidlá na každodenné jazdenie podľa Driver Power patrilo desať nasledovných modelov.

10. Nissan Leaf

Spoľahlivosť šla s japonskými autami vždy ruka v ruke. Aj tentokrát to dokazuje Nissan, ktorý so svojím modelom Leaf získal desiate miesto v zozname. Získal skóre spoľahlivosti na úrovni 96,69 percenta.

9. Hyundai Kona

Hyundai Kona je podľa Driver Power bezpečným aj spoľahlivým vozidlom. V oboch kategóriách totiž končí na deviatom mieste.

Vodiči a majitelia tvrdia, že Kona je mimoriadne dobre zoskrutkovaná a predáva sa s päťročnou zárukou, ktorú neobmedzuje žiadny počet najazdených kilometrov. Toto autíčko od výrobcu z Južnej Kórey pri spoľahlivosti získalo hodnotenie 96,75 percenta.

8. Lexus RX

Japonský Lexus RX skončil nielen na úctyhodnom ôsmom mieste z hľadiska spoľahlivosti, ale aj celkovo na treťom mieste v rámci prieskumu spokojnosti.

Majitelia hovoria, že ide o skvelé vozidlo na špičkovej úrovni. Hlásia minimálne problémy v interiéri. Po kúpe získaš trojročnú záruku výrobcu, no dokúpiť si môžeš aj ďalšiu garanciu. V hodnotení spoľahlivosti získalo toto auto 96,78 %.

7. Lexus NX

Ďalší Japonec Lexus NX taktiež vyniká vo všetkých očakávaných oblastiach. Značka má prvotriednu povesť v oblasti výroby bezpečných a spoľahlivých áut. Majitelia hlásia spokojnosť s povrchovou úpravou a kvalitou interiéru, ktorá obstojí aj výzvy od menších detí.

V prípade záruky ide o rovnaké podmienky ako pri modeloch RX. NX však v hodnotení spoľahlivosti získal 97,20 %.

6. BMW i3

Driver Power poznamenal, že rok 2023 priniesol zánik malého elektrického BMW i3 z Nemecka. Výrobca totiž tento model stiahol z výroby, no napriek tomu sa presadil v rebríčku spoľahlivosti. V kategórii kvality konštrukcie obsadil prvé miesto a celkovo skončil na šiestom.

Predáva sa s rovnakou 3-ročnou zárukou ako ostatné BMW a získalo hodnotenie 97,38 %.

Toto je päť najlepších vozidiel >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: AutoExpress

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá