S týmto nástrojom od Google už dáta nebudú nikdy nudné

  • Google chce byť jednou z prvých spoločností, ktorá premení nudné dáta do úžasných a zaujímavých animovaných ilustrácií.
  • Google chce byť jednou z prvých spoločností, ktorá premení nudné dáta do úžasných a zaujímavých animovaných ilustrácií.

Vyhľadávací engine Titan nedávno oznámil, že spúšťa praktický animačný nástroj, ktorý ti v podstate umožňuje obrátiť nudné číselné grafy zábavnejších GIF ilustrácií. Takzvaný výrobca GIF údajov, používateľom umožňuje prakticky nastaviť požadované parametre a bez námahy ich premeniť na vizualizáciu údajov.

foto: thenextweb.com/google

Google Data Editor, Simon Rogers, hovorí, že spoločnosť vytvorila aplikáciu s cieľom uľahčiť prácu novinárom, ktorí sa pri rozprávaní príbehov spoliehajú na údaje . Prakticky to ale môže pomôcť komukoľvek.

Zatiaľ čo tím vývojárov od Google tvrdí, že sa sa ich program na vytváranie GIF-ov bude používať len pre zviditeľnenie dát konkurenčného vyhľadávania, Rogers vysvetľuje, že nástroj ponecháva príležitosti pre oveľa širšiu aplikáciu – vrátane prezentácie „výsledkov volieb, čísel v predajoch alebo hodnotenia filmov“.

video: thenextweb.com/google

Používanie nástroja Data GIF Maker je pomerne jednoduché:

  • Zadáš svoje dátové body.
  • Zvolíš názvy príslušných bodov, ktoré chceš porovnávať.
  • Vyberieš farby pre každú zadanú položku.
  • Pridáš vysvetľujúci text.
  • Kliknutím na tlačidlo „Stiahnuť ako GIF“ vygeneruješ obrázky.

Jediná vec, na ktorú Google bohužiaľ zabudol, je možnosť vybrať si, ako sa zobrazované údaje budú meniť v priebehu času. To znamená, ako často budeš musieť pridávať tieto dodatočné informácie samostatne – napríklad v titulkoch. Napriek tomu dúfame, že táto funkcia pribudne v skorej budúcnosti.

Choď si teda vyskúšať, ako môže takáto aplikácia fungovať a pri vytváraní GIF-ka, buď trochu trpezlivý, niekedy to trochu trvá. :)

Zdroj článku: thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech