Sajfa v StartitUp absolvoval svoj prvý podcast v živote. Toto je našich TOP 10 podcastov roku 2019

  • Podcasty a youtube relácie z dielne StartitUp poznáš určite dôkaldne
  • My ti ku koncu roka prinášame prehľad tých najlepších, ktoré sa oplatí počúvať aj pod vianočným stromčekom
podcasty (1)
Dominika Morávková, Matej Sajfa Cifra, Lukáš Frlajs, StartitUp
  • Podcasty a youtube relácie z dielne StartitUp poznáš určite dôkaldne
  • My ti ku koncu roka prinášame prehľad tých najlepších, ktoré sa oplatí počúvať aj pod vianočným stromčekom

Roman Naništa a Draho Piok sú aktuálne moderátorské kombo v tíme StartitUp. Roman vystriedal Alexandru, posúď sám, či to bol dobrý ťah. My Romana za mikrofónom ale aj v redakcii proste milujeme. Každý jeden týždeň v roku si si mohol vypočuť alebo pozrieť jeden podcast v jeho réžii, na striedačku s Drahovým Bez výhovoriek. Spolu to dokopy robí takmer 53 kvalitných dielov.

Prinášame ti prehľad tých najlepších, ktoré môžeš pozerať a počúvať stále dookola, a nikdy nebudeš mať dosť.

Keď sa Roman porozpráva s Drahom

Aj také tu bolo. Moderátor spovedá moderátora. Draho Piok je totiž jeden z prvých youtuberov vôbec. Okrem tejto informácie, ktorú sme ti už na úvod prezradili, zistíš aj to, koľko zarába alebo čo ho baví najviac. Ľudia, ktorí sa bežne a s ľahkosťou posadia za mikrofón či kameru, vyzerajú, že nemajú žiadnu chybu a že strach je pre nich skutočne len slovo. Nie je to vôbec tak. Draho Romanovi a aj tebe prezradil aj tri  základné veci, ktoré by začínajúcim youtuberom odporučil.

zdroj: StartitUp

Youtuberi a influenceri

Toto je alfa-omega súčasnej doby. Pre mňa osobne absolútny fenomén. Preto je super, keď môžeš aspoň na pár desiatok minút nahliadnuť do ich života.

Možno si si myslel, že instantné hviezdy, ktoré ovplyvňujú a inšpirujú iných, okrem fotenia a uverejňovania svojich príspevkov a videí na verejné kanály vôbec nič nerobia. Ale robia. A robia teda naozaj hodnotné veci. Gabo Žifčák, Lukáš Frlajs či Sajfa, to sú ľudia, o ktorých živote proste chceš vedieť. Sajfu poznáš, lebo moderuje tvoje firemné večierky. Ale tušil si napríklad, že Sajfov prvý životný podcast bol práve u nás, v StartitUp?

zdroj: StartitUp

Kvalitní slovenskí herci

Herci nie sú na Slovensku známi len na doskách SND, alebo na obrazovke komerčných televízií. Niektorí aj podnikajú. Vedel si, že k takým patrí napríklad Marek Fašiang? Začal podnikať pred 13 rokmi, keď si počas štúdia práva na vysokej škole otvoril prvú kaviareň. Dnes ich má dokopy desať. Deväť na Slovensku a jednu vo Viedni. Podľa Mareka majú Slováci radi, keď je niečo moderné a kvalitné. Čo by mala podľa neho ponúknuť zákazníkovi kvalitná kaviareň?

Ako začínala svoju spevácku kariéru moderátorka a herečka Dominika Morávková? V podcaste, ktorý je absolútne nabitý pozitívnou energiou sa dozvieš aj to, ako sa dostala do Zem spieva, alebo ako vyzeralo nakrúcanie reklamnej kampane pre ZSSK. Táto žena je mamina, herečka a moderátorka a podľa nás dokáže asi úplne všetko.

zdroj: StartitUp

Martin Valihora je najšpičkovejší slovenský bubeník. Spolupracuje s hviezdami svetového formátu a v podcaste prezradil, čo to slovenskej hudobnej scéne prináša. To, že má za sebou temné obdobie, vieme všetci. Martin sa od neho vôbec nedištancuje a tak si môžeš vypočuť niekoľko viet aj o tom, ako ho spätne vníma.

zdroj: StartiuUp

Aj debaty na odborné témy

Ani také Roman neobišiel. Pozval si do štúdia profesora Pavla Alexyho. Ten je známy svojou veľkou vedomosťou o plastoch, ktoré sú dnes mimoriadne komunikovanou záležitosťou. Veľmi zrozumiteľne vysvetľuje základné pojmy ako kolobeh plastov v prírode, či často skloňovanú recykláciu. Je papier naozaj takým skvelým riešením pri nahrádzaní plastových tašiek? Okrem iného sa podelil aj o svoj názor na súčasné ekotrendy na sociálnych sieťach a prezradil aj aké materiály môžu nahradiť súčasné fosílne zdroje v plastovom biznise.

Legendou slovenskej literárnej tvorby a multižánrový umelec Daniel Hevier, uzatvára náš výber najlepších podcastov tohto roku. Roman sa v ňom s Danielom Hevierom rozprával o potrebách dnešných detí v školách, ako ich vnímať a ako sa im venovať. Zhodnotili aj dnešnú modernú dobu sociálnych sietí a mobilov, ale aj to, ako ich môžeš kvalitne využiť v prospech vzdelania nie len detí.

Všetky podcasty si môžeš kedykoľvek vypočuť na Apple podcast, Spotify, Google podcasts a mnohých ďalších, ale aj priamo na našom youtube kanáli StartitUp. Príjemné počúvanie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK