Samsung a Apple si uchmatli neuveriteľných 96 % ziskov na smartfónovom trhu. Ostatní sa len tíško prizerajú

  • Apple a Samsung sú na trhu so smartfónmi odvekí rivali, čo potvrdzuje množstvo súdnych sporov či reklamné kampane v snahe získať výhodu jedného voči druhému.
apple-vs-samsung-zisky-nahlad
youtube.com
  • Apple a Samsung sú na trhu so smartfónmi odvekí rivali, čo potvrdzuje množstvo súdnych sporov či reklamné kampane v snahe získať výhodu jedného voči druhému.

Nová správa z výskumnej spoločnosti Strategy Analytics ale naznačuje, že spoločnosť z Cupertina dosiahla za prvý štvrťrok 2017 až 83,4 % obrat. Ten pochádza z kombinovaných prevádzkových ziskov z globálneho trhu so smartfónmi. Pomer prevádzkových ziskov Apple v pomere k ziskom z predaja dosiahol 30,7 %. Ten v prípade Samsungu však vzrástol len o niečo viac ako 9,7 %. Apple tak dosiahol zisk vyšší o 3,6 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V prepočte to činí približne 9 miliárd eur. Slušné, čo povieš?


Zdroj fotografie: YouTube/PhoneBuff

Na druhej strane, Samsung zaznamenal 12,9 % z kombinovaného prevádzkového zisku z globálneho trhu so smartfónmi. Za obdobie od januára až do marca tohto roka zaznamenal zisk vo výške 1,39 miliárd eur. To je o 21,9 % menej ako v predchádzajúcom roku. Odborníci ale tvrdia, že kórejský gigant sa usiluje zlepšiť svoju ziskovosť.

Tá nebola v jeho prípade práve najlepšia a v dôsledku saturácie trhu, repektíve všeobecného trendu klesajúcich marží. Ak Apple a Samsung dosiahli z globálneho trhu so smartfónmi tak vysoké zisky, čo potom zostalo pre ostatných výrobcov? Približne 3,7 %.

zdroj: fontech.startiutp.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK