Samuel Potuček: Slovák, ktorého realistické tetovania zaujali svet

  • Samuel Potuček je mladý talent, ktorý dokázal povýšiť tetovanie na hodnotné umenie. Jeho realistickú tvorbu, prepracovanú do poslednej bodky, si všimli aj za hranicami Slovenska, kde získal už niekoľko cien. My sme ho boli vyspovedať priamo v jeho štúdiu, kde nám prezradil zaujímavosti zo zákulisia tatérskeho biznisu.
halo
instagram.com/samuel_tukabel
  • Samuel Potuček je mladý talent, ktorý dokázal povýšiť tetovanie na hodnotné umenie. Jeho realistickú tvorbu, prepracovanú do poslednej bodky, si všimli aj za hranicami Slovenska, kde získal už niekoľko cien. My sme ho boli vyspovedať priamo v jeho štúdiu, kde nám prezradil zaujímavosti zo zákulisia tatérskeho biznisu.

Ako a kedy si sa dostal ku tetovaniu?

Ku tetovaniu som sa dostal úplne prirodzene. Už na strednej škole som vedel, čo chcem robiť a tak vyzerali aj moje úspechy v škole. Veď a načo sa učiť, keď chceš tetovať, tak som sa samozrejme neučil, len toto príliš nechápalo moje okolie.

Najvatsi fotograf v hre!!!;))) @kubokrizo

Príspevok, ktorý zdieľa Samuel Potucek (@samuel_tukabel),

Akonáhle však rodina uvidela moje prvé úspechy, tak to pochopili a začali byť na mňa hrdí. Hneď ako som zmaturoval, tak som odišiel do jedného tetovacieho štúdia a časom sa to rozbehlo. Jasné, že to trvalo dlho a boli dni, kedy som nemal ani na kvalitné jedlo a cigarety, ale stále som vedel, čo chcem robiť a pokračoval som v tom. Časom sa to rozbehlo, ale ja som dodnes vďačný rodine a okoliu, že ma vtedy podržali.

 

Aký štýl tetovania robíš Ty?

Od začiatku ako som začal tetovať bol môj štýl realistický, v tom som sa najviac videl. Postupne som však začal chápať, že estetickosť nie je v dokonalosti detailu, ale v správnej harmónii kontrastu, forme a farebnosti. Čoraz viac inklinujem ku umeleckejšiemu stvárneniu a nie ku kopírovaniu niečoho dokonalého.

Kedysi bolo tetovanie viac menej mužskou záležitosťou. Teraz mu čoraz viac podliehajú aj ženy. Vieš povedať, koho tetuješ radšej? 

Je mi to v podstate jedno, skôr mi záleží na tom, čo zákazník chce. A nemyslím si, že v dnešnej dobe sa ženy tetujú výraznejšie ako v minulosti. V čom je rozdiel, podľa mňa, tak to je v dobe, ktorá je celá kompletne dokrútená. Ženy sa, neviem prečo, chcú podobať na chlapov a zase naopak. Baby si dávajú veľké tetovania a chodia do posilňovne. Veľakrát sa tak stane, že vaša priateľka má viac tetovaní ako ty a väčší chrbát ako ty.

Aj keď som tatér, myslím si, že žena má mať na sebe niečo ženské, čo doplní jej krásu a nie, že si dá nápis na ruku švabachom, PRESBURG . Vtip je v tom, že žena môže mať pokojne aj potetované celé telo a pôsobí to žensky, základom je prevedenie.

Čo pre teba tvoje tetovania znamenajú? Neľutuješ ani jedno z nich?

Toto je zaujímavá téma. Ľudia sa delia na dva tábory a to sú: tí, ktorí ťa považujú za „nímanda“, pokiaľ na sebe nemáš tetovanie, ktoré niečo znamená a tí, ktorým je úplne jedno či tetovanie niečo konkrétne  znamená, tak ako je im jedno, čo si o nich myslia ľudia z prvého tábora.

No a ja som v druhom  tábore. Mám aj tetovania, ktoré niečo znamenajú, to boli väčšinou tie prvé, ale aj také, ktoré sa mi proste iba páčili. Aj to ťa predsa vyjadruje, nie?

 Čo je pre teba v tvojej práci najväčšia odmena, satisfakcia, kedy si so sebou najviac spokojný?


Tak satisfakcia je jednoznačne výsledok mojej práce. Nebudem tu hovoriť trápne klišé, že zákazníkov úsmev, u mňa je to môj pocit z dobrého výsledku mojej práce. Lebo viem, že keď budem ja spokojný, bude aj zákazník…Som tak trochu sebec, že?

 Kedy si si dal prvé tetovanie a čo to bolo?


Moje prvé tetovanie bolo na celý bok. A dodnes nie je dokončené. A preto odporúčam aj vám, váženým čitateľom, nedávajte si prvú kérku na bok! Môže sa stať, že bude prvá aj posledná. Ja tam mám Fénixa, dôvod si nechám pre seba, ale je to práve ten typ kérky s významom, aby som nebol úplný nímand. :)

foto:STARTITUP

Aký je proces, keď sa chce dať niekto potetovať. Na čo všetko sa musí človek pripraviť?

Postup nie je ničím výnimočný. Každý tatér má ten svoj. Ale pre potencionálneho zákazníka, by som dal radu: dobre sa vyspať, zjesť niečo kalorické, kvôli energii a prípadne užiť dopredu tabletku proti bolesti. Čo je však najdôležitejšie – vybrať si správneho tatéra.

foto:STARTITUP

Viem, že pripravuješ nový merch pre fanúšikov. Kedy ho predstavíš a v čom bude osobitý?

Jasné pripravujem, ale nenazval by som to merchom. Nechcem, aby to malo charakter niečoho, čo pôsobí ako reklama na ľuďoch. Ja chcem vytvoriť niečo originálne, kvalitné. Tričká s originálnou potlačou podľa mojich návrhov predstavím na TATTOOWARS, limitovaná edícia má názov STARWARS a zakúpiť ju bude možné len počas konania TATOOWARS.

Ak ťa Samuelov príbeh zaujal a sám robíš niečo podobné, zapoj sa do výzvy aj ty! 

Je jedno, či ťa baví umenie, šport, alebo máš vášeň pre neuveriteľné kulinárske umenie. Jediným limitom je kreativita a odhodlanie! Vyhráva fotka alebo video, ktoré dostane od našich, alebo tvojich fanúšikov najviac lajkov.  Pošli nám do správy fotografiu, alebo krátke video (do 20 sec.) a nezabudni pripojiť krátky popis a hashtag mywaymytea. Tvoj talent odmeníme a podporíme ťa na ceste za svojim snom. Súťaž trvá celý mesiac od 18. 7. – 18. 8. 2017. Viac informácii o súťaži nájdeš tu

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Rauch. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK