Šancu majú aj Slováci, musíš byť však neskutočne rýchly. Pobyt v barcelonskom Casa Vicens je zážitok na celý život

  • Platforma Airbnb prišla so skvelým nápadom
  • Ponúka nocľah v barcelonskom múzeu Casa Vicens, za ktorým stojí Antoni Gaudí
pjimage - 2021-06-28T112226.307
Airbnb
  • Platforma Airbnb prišla so skvelým nápadom
  • Ponúka nocľah v barcelonskom múzeu Casa Vicens, za ktorým stojí Antoni Gaudí

Ak si niekedy navštívil Barcelonu, určite ti niečo hovorí Casa Vicens. Ide o 136-ročnú budovu, ktorá mestu dodáva iskru. Architektonický skvost je známy tým, že odštartoval kariéru jedného z najznámejších architektov sveta – Antoniho Gaudího. 

Meno architekta sa však spája aj so známejšími budovami ako je napríklad Sagrada Família, Park Güell či Casa Batlló. Ide o budovy, ktoré ročne pritiahnu tisícky turistov. Toto leto však bude iné. Casa Vicens sa počas letných mesiacov otvorí pre turistov ako hotel. Informuje o tom portál Pelipecky

zdroj: Airbnb

Ide o skutočne unikátnu akciu, ktorú sprostredkuje platforma Airbnb. Akcia sa uskutoční 12. júla a bude určená len pre dvoch hostí. Zopakuje sa však aj počas jesene. Keďže ide o skutočné exkluzívnu ponuku, o ktorú budú bojovať turisti z celého sveta, vyhrá ten rýchlejší. 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na súkromnú prehliadku celej budovy, ktorej súčasťou je nádherná záhrada. Chýbať nebude ani zaujímavé menu, prípitok a raňajky v záhrade. Zaujímavosťou je, že počas týchto dní nebude mať verejnosť prístup do budovy.

zdroj: Airbnb

Unikátny štýl

Casa Vicens dnes slúži ako múzeum. Môžeme ju považovať za jednu z prvých budov secesie. Štýl tejto budovy odrazom architektúry Neo-Mudéjar, ktorú môžeme vidieť v takmer všetkých Gaudího dielach. Vďaka tejto budove možno povedať, že Gaudí vytvoril nový jazyk architektúry.

Ako vidíš na fotkách, interiér pôsobí prezdobene, no to patrí ku Gaudího štýlu. Od roku 2014 je Casa Vicens súkromnou rezidenciou. Po zásadnej obnove, ktorá trvala do roku 2017, bola budova verejnosti sprístupnená ako múzeum. 

zdroj: Airbnb
zdroj: Airbnb
zdroj: Airbnb
Zdroje: Pelipecky.sk, Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK