Santa, prines muníciu. Americký kongresman pobúril vianočnou fotkou len pár dní od tragickej streľby na škole

  • Vysmiaty kongresman pózuje s celou rodinou pred stromčekom so zbraňami v rukách
  • Vyslúžil si za to poriadnu kritiku
  • Zverejnil ju len pár dní po streľbe v škole, pri ktorej zomreli štyria ľudia
FFyIVyzX0AsYST0
Reprofoto: Twitter/RepThomasMassie
  • Vysmiaty kongresman pózuje s celou rodinou pred stromčekom so zbraňami v rukách
  • Vyslúžil si za to poriadnu kritiku
  • Zverejnil ju len pár dní po streľbe v škole, pri ktorej zomreli štyria ľudia

Sedemčlenná rodinka pri ozdobenom stromčeku a v dobrej nálade. Vianočnú idylku na fotografii trochu narúša fakt, že každý z členov rodiny drží v ruke strelnú zbraň. „Santa, prosím prines muníciu,“ hovorí jej popis. 

Fotografiu zverejnil americký republikánsky kongresman Thomas Massie na svojom Twitteri. Fotografia mohla vyznieť ako žart, ktorý si strieľa z amerických stereotypov. Zákonodarca však zverejnil fotografiu iba niekoľko dní po tom, čo USA otriasla tragédia. Iba 15-ročný Ethan Crumbley zastrelil štyroch spolužiakov na strednej škole v štáte Michigan.

Kongresman z Kentucky si za svoju fotku vyslúžil spŕšku drsnej kritiky. Vojnový veterán a bývalý senátor Richard N. Ojeda na Twitteri zareagoval, že tento typ zbrane uňho nemá čo hľadať.

Guľomet M60? Robíš si srandu? Na mojej prvej tour v Iraku sme mali pár takýchto zbraní v aute. ŽIADNY CIVILISTA by nikdy nemal vlastniť takúto zbraň. V nesprávnych rukách by to bola katastrofa!“ rozčúlil sa.

Okrem množstva vtipov a narážok na veľkosť pohlavného ústrojenstva kongresmana zaznela aj skutočne ostrá kritika.

Thomas Massie, keď už si vymieňame rodinné fotky, tu je moja,“ zverejnil na Twitteri Fred Guttenberg, otec jednej z obetí nedávnej streľby, ktorá sa odohrala v roku 2018 na Floride.

Toto je posledná fotografia mojej dcéry Jamie, druhá je z miesta, kde je pochovaná kvôli streľbe v škole Parkland,“ napísal.

Tweet Thomasa Massieho sa stal virálnym, na Twitteri má stovky negatívnych reakcií. Nájdu sa však aj takí, ktorí si ho zastávajú a odvolávajú sa na dodatok americkej ústavy.

Streľba v Michigane

Pätnásťročného študenta obvinili pre utorkovú streľbu na strednej škole v Michigane ako dospelého z terorizmu a vraždy. Tragický incident neprežili štyria študenti a sedem ľudí utrpelo zranenia. Polícia zatiaľ neidentifikovala motív útoku. Ethan Crumbley vyhlásil, že je nevinný, informuje spravodajský portál BBC, píše SITA.

Prokurátorka okresu Oakland Karen McDonald v stredu pri príležitosti oznámenia obvinení uviedla, že jej úrad má „horu digitálnych dôkazov“ o tom, že podozrivý útok plánoval.

Jedným z týchto dôkazov je aj video z noci pred streľbou, v ktorom hovorí o zabíjaní študentov. „Toto nebol impulzívny čin,“ povedala prokurátorka a doplnila, že bol „absolútne premyslený“.

Mladík čelí obvineniam z terorizmu v jednom bode obžaloby, vraždy prvého stupňa v štyroch bodoch, napadnutia s úmyslom vraždiť v siedmich bodoch a držby strelnej zbrane v 12 bodoch obžaloby. Môžu pribudnúť aj ďalšie obvinenia, ktoré vyplynú z vyšetrovania.

Šerif okresu Oakland Michael Bouchard uviedol, že obvinenie podozrivého tínedžera ako dospelého „bolo najvhodnejšie“ konanie. Mladíka prevezú z detenčného zariadenia pre mladistvých do lokálneho okresného väzenia, kde ho budú zadržiavať bez možnosti prepustenia na kauciu.

Štyri obete

Tínedžer odmietol hovoriť s vyšetrovateľmi, pretože mu to poradila rodina. Šerif vysvetlil, že mladého muža nemali úrady ani škola „na radare“ a tiež neexistujú dôkazy, že by ho šikanovali spolužiaci. Ako tiež poznamenal, jeho rodičov si len pár hodín pred streľbou zavolali do školy pre synovo „správanie sa v triede, ktoré bolo znepokojujúce“.

Vyšetrovatelia zistili, že podozrivý si nabil zbraň, ktorú kúpil jeho otec v piatok, na toalete a potom sa začal prechádzať po chodbe a strieľať. Zo zbrane vystrelil viac ako 30-krát. Podľa Boucharda zrejme strieľal náhodne.

O život prišli 16-ročný Tate Myre, ktorý sa údajne usiloval odzbrojiť útočníka a skonal v policajnom aute na ceste do nemocnice, 17-ročná Madisyn Baldwin a 14-ročná Hadana St Juliana, ktoré zomreli v utorok, a 17-ročný Justin Shilling, ktorého vyhlásili za mŕtveho v stredu. Medzi hospitalizovanými je 17-ročná študentka, ktorá je v kritickom stave so strelným poranením hrude.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie